Obserwuj w Google News

Katia Kurakowa wygrała z bólem. Przez kontuzję musiała zmienić program

2 min. czytania
17.02.2022 13:49
Zareaguj Reakcja

Katia Kurakowa zaprezentowała piękny program dowolny w rywalizacji solistek podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Po występie 19-letnia reprezentanta Polski zdradziła, że musiała zmienić kombinację z powodu kontuzji, której nabawiła się na środowym treningu.

Katia Kurakowa wygrała z bólem
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Katia Kurakowa zajęła 24. miejsce w programie krótkim i z przedostatniej pozycji awansowała do finałowej konkurencji - programu dowolnego, który jest jej mocniejszym punktem. Do tego zaznajomiła się już z taflą, poczuła atmosferę i stres związany z występem na zimowych igrzyskach olimpijskich i mogła w pełni skupić się na czekającym ją wyzwaniu. Niewiele brakowało, by plany 19-latce pokrzyżował uraz.

Urodzona w Moskwie zawodniczka nie mówiła o problemach zdrowotnych przed startem. Dopiero po występie, przed kamerami, zdradziła, że musiała mierzyć się nie tylko z presją, rywalkami, ale także z samą sobą.

Redakcja poleca

Kurakowa startowała z kontuzją

- Wczoraj na treningu doznałam drobnej kontuzji nogi i jechałam dziś z bólem. Wiedziałam, że przez to będzie jeszcze trudniej. Musiałam przez to zmienić kombinację w drugiej połowie na trudniejszą, której jeszcze nigdy nie próbowałam (albo może raz) na zawodach. Z tego powodu się stresowałam i bardzo się cieszę, że udało się pojechać bezbłędnie nawet z bólem. Zrobiłam wszystko, co mogłam - oceniła w rozmowie z TVP Sport.

Kacper Merk z Eurosportu po rozmowie z zawodniczką wyjaśnił, że chodziło m.in. o zmianę nogi z prawej na lewą, z której rozpoczynała skok.

Ostatecznie Kurakowa zakończyła występ w programie dowolnym na 12. miejscu, co oznacza, że awansowała w sumie o 12 pozycji. To drugi najlepszy wynik w historii polskiego łyżwiarstwa dowolnego.

RadioZET.pl