Obserwuj w Google News

Absurdalny wpis Marczułajtis. Posłanka PO próbowała uderzyć w PiS

2 min. czytania
21.02.2022 15:37
Zareaguj Reakcja

Jagna Marczułajtis opublikowała specjalny post podsumowujący ZIO w Pekinie i dorobek medalowy Polaków. Posłanka PO chciała tym samym zadrwić z PiS, ale ostatecznie została skrytykowana.

Absurdalny wpis Marczułajtis. Posłanka PO próbowała uderzyć w PiS
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News, Twitter

Po tym, jak Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal, a Jacek Kurski próbował "przywłaszczyć" sobie ten sukces, chwaląc się oglądalnością w TVP, wśród kibiców zawrzało. Fani mają dosyć mieszania sportu z polityką, który powinien łączyć ludzi i być ponad podziałami. Jednak pewne osoby nadal tego nie rozumieją.

Po zakończeniu ZIO w Pekinie przyszedł czas na podsumowania. Niestety, to nie były udane igrzyska dla Polaków, którzy z Chin przywieźli tylko jeden krążek zdobyty przez skoczka. Jagna Marczułajtis postanowiła wcielić się w rolę prezesa TVP, publikując post, porównujący sukcesy sportowców na ZIO za czasów rządów PO i PiS.

Absurdalny wpis Marczułajtis po ZIO w Pekinie

-  Zakończyły się zimowe igrzyska olimpijskie. Nadszedł czas na polityczne podsumowanie - czytamy.

Fakty są takie, że ZIO w Pekinie są najgorszą imprezą od lat, w której biało-czerwoni spisali się poniżej oczekiwań. Warto zauważyć, że w Pekinie nie brakowało kontrowersji, zwłaszcza przy Natalii Maliszewskiej, która została wycofana z koronnego dystansu na 500 m z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Redakcja poleca

Wielka szkoda, że ze strony polityków nie usłyszymy więcej o byciu ponad podziałami, tylko znajdują oni kolejny pretekst, żeby jeszcze bardziej podzielić Polaków. Żeby być obiektywnym, trzeba podkreślić, że Jagna Marczułajtis skupiła się jedynie na zimowych igrzyskach olimpijskich. Jak wygląda sytuacja na letniej edycji tych imprez?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Za panowania PO w czasie igrzysk w Pekinie w 2008 roku i Londynie cztery lata później biało-czerwoni wywalczyli łącznie 22 medale. Z kolei podczas IO w Rio de Janeiro i Tokio, kiedy rządzi PiS, Polacy przywieźli w sumie 25 krążków.

Szkoda, że Marczułjatis, która trzykrotnie wyjeżdżała na ZIO, wolała skoncentrować się na polityce, zapominając o tym, że sama kiedyś była sportowcem.

RadioZET.pl