Obserwuj w Google News

Piękny gest Igi Świątek. Tenisistka pocieszyła amerykańską olimpijkę

1 min. czytania
18.02.2022 15:52
Zareaguj Reakcja

Mikaela Shiffrin była murowaną kandydatką do medalu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Niestety występy Amerykanki był mocno niefortunne. Słowa otuchy w kierunku olimpijki na antenie Eurosportu wygłosiła... Iga Świątek.

Iga Świątek
fot. Instagram screen/Eurosportpl

Mikaela Shiffrin to żywa legenda narciarstwa alpejskiego. Amerykanka ma na swoim koncie 73 zwycięstwa w Pucharze Świata, 3 Kryształowe Kule, a zaledwie w wieku 18 lat została mistrzynią olimpijską w slalomie.

Nic więc dziwnego, że 26-latka była najsilniejszą kandydatką do medalu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Narciarka liczyła na zajęcie podium w aż trzech kategoriach: w slalomie, w slalomie gigancie oraz w kombinacji.

Redakcja poleca

Iga Świątek pociesza Shiffrin [WIDEO]

Ciężko to sobie wyobrazić, jednak we wszystkich zjazdach za każdym razem wypadała z trasy i traciła szanse na krążek. Z pewnością z takim obrotem spraw ciężko się pogodzić, dlatego też polska tenisistka Iga Świątek przed kamerą Eurosportu postanowiła pocieszyć olimpijkę.

- Powinnaś pamiętać, jak dużą inspiracją jesteś dla wszystkich. Nie tylko jako sportowiec, lecz jako człowiek. Nie są to tylko puste słowa, bo obie wiemy, że zainspirowałaś również mnie. Jestem wdzięczna za możliwość pogadania z tobą i oczekuję możliwości spotkania się, gdy pandemia minie - powiedziała Świątek.

RadioZET.pl/Eurosport