Obserwuj w Google News

Kiedy ćwierćfinał ZIO z udziałem Natalii Maliszewskiej? [DATA, GODZINA]

2 min. czytania
11.02.2022 10:45
Zareaguj Reakcja

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału na dystansie 1000 m w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Kiedy i o której godzinie odbędzie się bieg z udziałem Polki? Data i godzina ćwierćfinału Natalii Maliszewskiej na 1000 m w ZIO Pekin 2022.

Ćwierćfinał Natalii Maliszewskiej GODZINA DATA
fot. PAP/EPA

Natalia Maliszewska z powodu zakażenia koronawirusem i ogromnego zamieszania związanego z testami na COVID-19 nie mogła przystąpić do eliminacji na swoim koronnym dystansie 500 m. Polka była już w olimpijskiej hali, gdy nadeszły kolejne pozytywne wyniki badań. W efekcie 26-letnia białostoczanka została skreślona z listy startowej i z płaczem wróciła do wioski w Zhangjiakou. Jej koleżanki Nikola Mazur i Kamila Stormowska oraz siostra Patrycja Maliszewska pod nieobecność liderki kadry nie były w stanie emocjonalnie udźwignąć swojego startu i odpadły w kwalifikacjach.

Trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 500 m w short tracku po ośmiu dniach wróciła wreszcie do treningów i mogła wziąć udział w wyścigu na dwukrotnie dłuższym dystansie. W eliminacjach spisała się bardzo dobrze, wygrała swój bieg i pewnie awansowała do ćwierćfinału. Po występie przyznała, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Natalia Maliszewska w ćwierćfinale ZIO na 1000 m

- Liczy się to, że mogłam dziś wystartować, że nikt nie podłożył mi kolejnej kłody. Pokazałam wszystkim moim rywalkom, że 1000 jest dystansem, na którym będę chciała się odgryźć, że wróciłam, i to w pięknym stylu. Cieszę się niesamowicie, choć nogi bolą mnie bardzo - mówiła. - Choć ten mój ulubiony i najfajniejszy dystans przepadł, to chciałabym móc jeszcze powalczyć na tyle, na ile będę miała sił w nogach i w sercu. To tak, jakby mi ktoś odebrał marzenia, ale wyszłam z tego z twarzą. Dzisiejszy bieg był rozegrany taktycznie bardzo, bardzo dobrze - oceniła.

Redakcja poleca

Teraz przed nią kolejne wyzwania i start w ćwierćfinale. Znamy już rywalki reprezentantki biało-czerwonych.

Skład ćwierćfinału 1000 m. Rywalki Maliszewskiej

Natalia Maliszewska zajmuje obecnie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej 1000 m w short tracku i będzie najwyżej notowaną zawodniczką w swoim ćwierćfinale. Stawka jest jednak bardzo wyrównana i o awans do półfinału na pewno nie będzie łatwo. Biorąc pod uwagę miejsca w rankingu, najgroźniejszą rywalką wydaje się zawodniczka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jekaterina Jefremienkowa (11), ale tuż za nią plasuje się Koreanka Yubin Lee (12.), a 16. jest kolejna z Rosjanek Anna Wostrikowa. Teoretycznie najsłabsza w tej grupie wydaje się Amerykanka Maame Biney (32.).

Awans do kolejnego etapu wywalczą dwie najszybsze i dwie łyżwiarki z trzecich miejsc z najlepszymi czasami.

Short track na ZIO - ćwierćfinał Maliszewskiej [GODZINA, DATA]

Finały short tracku na dystansie 1000 m kobiet podczas ZIO Pekin 2022 odbędą się w piątek 11 lutego od godz. 12 czasu polskiego. Polka wystartuje w drugim ćwierćfinale ok. godz. 12:05. Kolejne etapy rozpoczną się o godz. 12:55 (półfinały) i 13:43 (finał).

RadioZET.pl/PAP, Maciej Machnicki, krys