Obserwuj w Google News

Polski olimpijczyk ostro o Polskim Ładzie. "Dostajemy półśmieszne pieniądze"

1 min. czytania
10.02.2022 18:15
Zareaguj Reakcja

Polski saneczkarz Wojciech Chmielewski udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Gdy dziennikarz Dawid Góra zapytał olimpijczyka o sytuację finansową, ten bez ogródek opowiedział o zarobkach w Polsce i w ostrych słowach podsumował Polski Ład.

Wojciech Chmielewski
fot. Instagram screen/wojtekluge104

7. dzień ZIO w Pekinie 2022 przyniósł nam solidne występy Polaków. Bardzo dobrze zaprezentowali się m.in. saneczkarze. Biało-czerwoni w składzie Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz i dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 8. miejsce w rywalizacji sztafet i wywalczyli olimpijskie stypendium.

Sukces saneczkarzy może cieszyć, tym bardziej że w Polsce nie ma warunków do uprawiania tej dyscypliny, o czym mówił Chmielewski w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty. - Już wcześniej wysyłaliśmy jakieś sygnały, że chcemy iść do przodu, a gdzieś to wszystko inne stoi w miejscu. Dajemy z siebie tyle, ile możemy, więc wymagamy tego od innych - mówił.

Redakcja poleca

Chmielewski ostro o Polskim Ładzie

Polak został również zapytany o wysokość stypendiów, jakie dostają saneczkarze. 27-latek nie ukrywał swojego niezadowolenia z obecnych zarobków. - Te stypendia są coraz mniejsze, teraz jeszcze z Polskim Ładem przyszło dostawać nam stypendium półśmieszne, bo 1500 złotych - wypalił.

Chmielewski przyznał, że niedługo będzie miał problem z kontynuowaniem swojej kariery saneczkarza. - Jeśli zmniejszają się stypendia, że tylko z jednego źródła dostajesz pieniądze, to zaczyna się robić problematyczne. Trzeba opłacić mieszkanie, rachunki, a do tego trenować plus robić inne rzeczy, no to sorry - skwitował.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty