Obserwuj w Google News

6. dzień ZIO Pekin 2022 z wielkim powrotem Maliszewskiej. Co działo się tego dnia?

1 min. czytania
09.02.2022 16:38
Zareaguj Reakcja

Szósty dzień ZIO w Pekinie już za nami. W środę obserwowaliśmy zmagania Polaków m.in.: Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego w saneczkarstwie, Magdaleny Łuczak i Zuzanny Czapskiej. Jednak najgłośniejszym występem tego dnia był powrót Natalii Maliszewskiej i jej awans do ćwierćfinału na 1000 m w short tracku.

Natalia Maliszewska
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Polacy po szóstym dniu zmagań na ZIO w Pekinie wciąż mają jedynie brązowy medal wywalczony przez Dawida Kubackiego. Biało-czerwoni nadal liczą na kolejne krążki, zwłaszcza w innej dyscyplinie sportu: short tracku.
W środę 9 lutego Natalia Maliszewska powróciła na tor. Po zamieszaniu z wynikami testu na COVID-19 Polka w znakomitym stylu zaprezentowała się w eliminacjach na 1000 m i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

Niestety, gorzej było w sztafecie, gdzie reprezentacja Polski w składzie poza Maliszewską i jej siostrą Patrycją, Nikolą Mazur i Kamilą Stormowską zajęły trzecie miejsce w półfinale sztafet na 3000 m, co oznaczało, że nie wystąpią w finale B.

6. dzień ZIO: Które miejsce zajęli Polacy?

W short tracku mężczyzn na 500 m Michał Niewiński zakończył zmagania w ćwierćfinale.

Redakcja poleca

Z kolei w narciarstwie alpejskim 1. przejazdu w slalomie gigancie nie ukończyły Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska. Natomiast w startach kombinacji norweskiej: skokach na normalnej skoczni i biegu na 10 km Szczepan Kupczak uplasował się na 34., a Andrzej Szczechowicz na 35. pozycji. 

Co nas czeka w czwartek? SPRAWDŹ TERMINARZ ZIO NA 10 LUTEGO

TAK RELACJONOWALIŚMY 6. DZIEŃ ZIO:

RadioZET.pl