Obserwuj w Google News

Pilne wieści przed igrzyskami. W Paryżu powstanie obóz wojskowy

1 min. czytania
16.11.2023 09:22
Zareaguj Reakcja

Jak poinformował w środę dowódca wojskowy Paryża, w czasie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich blisko centrum stolicy Francji powstanie obóz wojskowy. Żołnierze będą mieli za zadanie wzmocnić służby czuwające nad bezpieczeństwem uczestników igrzysk i kibiców.

Emmanuel Macron
fot. Anthony Anex/Associated Press/East News

Około pięciu tysięcy żołnierzy będzie zakwaterowanych w namiotach na terenie La Pelouse de Reuilly, blisko centrum Paryża, w czasie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich - poinformował w środę dowódca wojskowy stolicy Francji.

- Bliskość miejsc parkingowych i miejsc rozmieszczenia wojska to kwestia strategiczna, związana z mobilnością i zdolnością do szybkiej reakcji naszych sił - oświadczył generał Christophe Abad podczas obrad okrągłego stołu na temat bezpieczeństwa igrzysk.

Redakcja poleca

W Paryżu powstanie obóz wojskowy

Żołnierze wzmocnią inne służby czuwające nad bezpieczeństwem uczestników igrzysk i kibiców: policję, żandarmerię i prywatne agencje ochrony.

Szacuje się, że około 30 tys. policjantów i żandarmów oraz około 17 tys. agentów ochrony będzie zmobilizowanych każdego dnia w okresie od 26 lipca do 8 września, czyli od początku igrzysk olimpijskich do zakończenia paraolimpiady.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap