Obserwuj w Google News

Rewolucja dla polskiej kadry przed IO w Paryżu. Umowa na pięć lat

2 min. czytania
25.10.2023 13:42
Zareaguj Reakcja

Zmiana dla polskich olimpijczyków. Po wieloletniej współpracy z firmą OTCF z marką 4F, która ubierała biało-czerwonych PKOl poinformował o podpisaniu umowy ze światowym gigantem. Przez najbliższe pięć lat reprezentacja Polski będzie występować w nowych strojach zaprojektowanych przez Adidasa.

Anita Włodarczyk
fot. AP/Associated Press/East News

Polski Komitet Olimpijski poinformował w środę o podpisaniu pięcioletniego kontraktu z marką Adidas, która już na IO w Paryżu stworzy stroje dla polskich olimpijczyków. Jak dodano w komunikacie prasowym współpraca potrwa do końca 2028 roku, co oznacza, że światowy gigant ubierze sportowców również na IO w Los Angeles.

- Adidas to uznana marka na całym świecie, która już od wielu lat wspiera polskich sportowców. Dlatego bardzo się cieszę, że dziś adidas zostaje sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Olimpijskiej Reprezentacji Polski i Polskiej Kolekcji Olimpijskiej. Premiera strojów i akcesoriów opracowanych dla naszych olimpijczyków będzie miała miejsce w kwietniu 2024 roku - mówił Radosław Piesiewicz.

Adidas będzie ubierał polskich olimpijczyków

- Dzięki współpracy z adidas polscy olimpijczycy od Paryża 2024, aż do Los Angeles 2028 będą występować w strojach tej marki na wszystkich sportowych wydarzeniach rangi olimpijskiej, na które Polski Komitet Olimpijski będzie wysyłał reprezentację. Dodam tylko, że poza Igrzyskami Olimpijskimi, Młodzieżowymi Igrzyskami Olimpijskimi są to także Olimpijskie Festiwale Młodzieży Europy – dodał prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Do tej pory PKOl współpracował z firmą OTCF, która produkuje stroje pod marką 4F. Przedsiębiorstwo szykowało ubrania dla olimpijczyków od 2008 roku. W związku z wygasającą umową w tym roku postanowiono wdrożyć pewne zmiany. W skład kolekcji mają wchodzić profesjonalne stroje, obuwie oraz wyposażenie. Oficjalną prezentację zaplanowano na 18 kwietnia przyszłego roku.

Nie przegap

informacja prasowa