Obserwuj w Google News

Oficjalnie: Zawodnik FAME MMA skazany. "Co to ma być za wyrok?!"

2 min. czytania
04.10.2023 19:51
Zareaguj Reakcja

Jak ogłosił we wtorek Sąd Rejonowy w Warszawie, polski raper Alberto Simao, a także zawodnik FAME MMA został skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany oraz znieważenie funkcjonariusza policji. "Co to ma być za wyrok?!" - grzmi 30-latek, cytowany przez fundację "Otwieramy oczy".

FAME MMA
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Ostatnie kilkadziesiąt godzin nie należy do najbardziej chlubnych w historii istnienia  FAME MMA. Dopiero co informowaliśmy o tym, że Michał "Boxdel" Baron został oficjalnie usunięty z federacji na skutek zamieszczonego przez Sylwestra Wardęgę materiału wideo, w którym współwłaściciel FAME został oskarżony o niestosowne zachowania wobec nieletnich kobiet. Wardęga upublicznił przy tym screeny z prywatnych wiadomości Barona, w których miał pisać do jednej z dziewczyn, że "będzie ją ru***ł w jej cy**i".

Teraz w mediach pojawiła się informacja, że skazany został jeden z zawodników FAME MMA, Alberto Simao. "W dniu 2 października 2023 roku, Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy wydał wyrok w sprawie polskiego rapera, Alberta Simao, który został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany oraz znieważenie funkcjonariusza policji" - poinformowała fundacja "Otwieramy Oczy".

Redakcja poleca

Zawodnik FAME MMA skazany

30-latek otrzymał wyrok 10 miesięcy ograniczenia wolności, który będzie wykonywany w formie prac na cele społeczne. Ponadto mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy lata. "Co to ma być za wyrok!? Polskie prawo koniecznie do zmiany! Już dawno czas zacząć zatrudniać kompetentne osoby na takie istotne stanowiska, a nie po znajomości mają robotę i wy*****e jajca..." - przekazał raper, cytowany przez fundację. Jego obrońcy, czyli firma Arsan Legal Law, planuje odwołanie się od wyroku.

"Otwieramy Oczy" przedstawiło również szczegóły zatrzymania zawodnika FAME, które mogą akurat zadziałać na korzyść skazanego. "Nagrania z zatrzymania ujawniły, że funkcjonariusze zwrócili się do Alberta Simao słowami: «to nie Kambodża». My wiemy, że osoby czarnoskóre w tym kraju raczej nie mieszkają, ale ciężko nie odnieść wrażenia, że było to nieodpowiednie zachowanie. Ostatecznie jednak sędzia uznała, że nie było to zachowanie rasistowskie, a policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień" - dodano w komunikacie.

Alberto Simao zadebiutował w FAME MMA w czerwcu 2022 roku, kiedy pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Marcina Dubiela. Trzy kolejne pojedynki jednak przegrał, dwukrotnie ulegając Pawłowi "Tybori" Tyburskiemu i raz Jakubowi "Kubańczykowi" Flasowi. Ostatni raz do klatki wszedł 2 września podczas gali FAME MMA 19. Wówczas właśnie przegrał z Tyburskim po raz drugi.

Nie przegap