Zamknij

Syn Kadyrowa zadebiutował w MMA. Rywal "musiał oddać walkę"

24.12.2022 12:39

Ali Kadyrow, 15-letni syn przywódcy Czeczeni Ramzana Kadyrowa, pokonał w swoim debiucie w MMA Islama Akbarowa, ale cała walka bardziej przypominała farsę niż sport. "Niewiarygodna żenada. Zebrało się na wymioty" - napisał komentator sportów walki Maciej Turski.

Ali Kadyrow
fot. Twitter/screen

Oddziały Ramzana Kadyrowa wspólnie z wojskami Władimira Putina od 24 lutego mordują cywilów w Ukrainie. Nie przeszkadza to jednak przywódcy Czeczeni w podglądaniu poczynań swojego najstarszego syna Aliego, który właśnie zadebiutował w MMA na gali ACA 150 w Moskwie.

Rywalem młodego Kadyrowa był Islam Akbarow. Nastolatek potrzebował ok. minuty, by rozbić przeciwnika. Pojedynek miał jednak skandaliczny przebieg, a Akbarow w ogóle nie wykazywał woli walki, obawiając się najpewniej konsekwencji w przypadku zwycięstwa.

Debiut Kadyrowa w MMA - wideo

"Niewiarygodna żenada. Niczego innego się nie spodziewałem. Cyrk w pełnej okazałości. Zebrało się na wymioty. Szkoda chłopa, który musiał oddać walkę..." - napisał komentator sportów walki Maciej Turski.

"15-letni syn Ramzana Kadyrowa wygrał swój debiut w MMA w farsie należącej do ojca dyktatora. Nastolatek miał w swoim narożniku również gwiazdę UFC Chamzata Czimajewa" - zauważył z kolei dziennikarz Karim Zidan.

Uradowany swoim wielkim triumfem Ali Kadyrow po przerwaniu starcia przez sędziego wspiął się na klatkę, by cieszyć się wraz ze swoim teamem.

RadioZET.pl/Twitter