Obserwuj w Google News

Są nowe informacje ws. Pandora Gate. "Policja zabezpieczyła materiały"

2 min. czytania
05.10.2023 12:21
Zareaguj Reakcja

Afera pedofilska na polskim YouTubie, nazywana po filmie Sylwestra Wardęgi Pandora Gate, w której zamieszane są osoby ze świata freak fightów, jest bardzo dokładnie badana przez prokuraturę i policję. W czwartek organy ścigania wydały oficjalny komunikat w tej sprawie. Zajęło się nią Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Pandora gate
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / Karol Makurat/REPORTER

Pandora Gate to afera, którą od wtorku żyje niemal cała Polska. Głos w sprawie zabrali już między innymi premier Mateusz Morawiecki czy Zbigniew Ziobro. - Wydałem polecenie prokuratorowi regionalnemu w Warszawie, aby w tej sprawie były prowadzone intensywne czynności śledcze - poinformował w czwartek minister sprawiedliwości, prokurator generalny.

Komunikat wystosowała też policja. "W związku z filmem na portalu YouTube dotyczącym zachowań pedofilskich wśród influencerów, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zabezpieczyło materiały, które są analizowane. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, a czynności wykonują m.in. policjanci Komendy Stołecznej oraz CBZC" - przekazała.

Afera pedofilska. Co z filmem Konopskyy'ego o Pandora Gate?

Tym samym pod znakiem zapytania stanęła wyczekiwana przez internautów publikacja filmu Konopskyy'ego, który miał pójść śladem Sylwestra Wardęgi i ujawnić nowe wątki Pandora Gate.

Materiał, który we wtorek pojawił się na kanale Wataha, przede wszystkim dotyczył Stuarta "Stuu" Burtona - jednego z największych twórców internetowych w Polsce. Ten miał dopuszczać się wysyłania erotycznych i wręcz ohydnych wiadomości do małoletnich fanek, a także nalegać na spotkania z nimi. W materiale Wardęgi wypowiadała się m.in. dziewczyna, którą "Stuu" miał nagabywać, gdy ta miała zaledwie 12 lat. W filmie oberwało się też związanym z federacją FAME MMA Michałowi "Boxdelowi" Baronowi i Marcinowi Dubielowi. Ten pierwszy został zawieszony już przez federację FAME, której jest jednym z szefów. Stracił także współprace z MOVE Federation czy GBS. Obaj panowie wydali już filmy z odpowiedzią w sprawie. Dubiel zapowiedział, że złoży pozew przeciwko Wardędze.

Nie przegap