Obserwuj w Google News

Rozczarowanie na gali Clout MMA 2. Najman przegrał z "Lizakiem"

2 min. czytania
28.10.2023 22:12
Zareaguj Reakcja

Marcin Najman przez jednogłośną decyzję sędziów przegrał z Piotrem "Lizakiem" Lizakowskim podczas gali Clout MMA 2. Walka była sporym rozczarowaniem - oglądaliśmy niewiele akcji i ciosów, a sędzia musiał dwukrotnie upominać zawodników, by nie byli bierni.

Najman, Lizak
fot. Twitter/Clout MMA

Marcin Najman to weteran sportów walki, ale podczas gali Clout MMA 2 stanął przed zupełnie nowym wyzwaniem. W trakcie sobotniego wydarzenia zaplanowano bowiem dwie walki z jego udziałem. W pierwszej zmierzył się z Piotrem "Lizakiem" Lizakowskim. W przypadku zwycięstwa lub przegranej na punkty miało dojść do pojedynku z Adrianem Ciosem. I to właśnie ta walka wzbudzała dużo większe emocje. Panowie nie szczędzili sobie gorzkich słów podczas konferencji prasowej. Doszło nawet do rękoczynów. Wszystko miało wyjaśnić się w klatce.

Ostatecznie Najman zdawał się nie chcieć ryzykować i w walce z "Lizakiem" nie pokazał zbyt wiele. Sam Lizakowski też nie atakował zbyt często, ale w drugiej rundzie zdołał przeprowadzić akcję, po której wskoczył na rywala i założył mu duszenie. Wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Czy Najman oszczędzał się na drugą walkę z Adrianem Ciosem? - Tak, to miało wpływ. Kondycyjnie czuje się dobrze. Muszę teraz obejrzeć nogę i jeśli wszystko będzie w porządku z kolanem, to jedziemy dalej - powiedział po starciu z Lizakiem.

Do starcia z Ciosem ostatecznie doszło. Szybko jednak zakończyła się po tym, jak Cios zgłosił niezdolność do dalszej walki po uderzeniu Najmana w tył głowy i został wyniesiony z oktagonu na noszach.

Najman - Lizak WIDEO: Zobacz walkę Clout MMA 2

Sam Najman po gali Clout MMA 2 nie zamierza kończyć kariery. Już dawno mówiło się o jego potencjalnym starciu z Jackiem Murańskim. Negocjacje w sprawie walki już się rozpoczęły, co potwierdził sam "Muran". Niewykluczone, że panowie spotkają się wreszcie podczas kolejnej edycji gali Clout MMA.

Dla "El Testosterona" walka z "Lizakiem" była drugą dla federacji Clout MMA. W pierwszej przegrał z Andrzejem Fonfarą.

Clout MMA 2: WYNIKI wszystkich walk sobotniej gali 28.10.2023

W walce wieczoru Clout MMA 2 Daniel Omielańczuk zmierzy się z Denisem Załęckim. Ponadto w co-main evencie dojdzie do starcia Denisa Labrygi z Kamilem Mindą.

Zobacz koniecznie: WYNIKI WSZYSTKICH WALK GALI CLOUT MMA 2