Obserwuj w Google News

Pudzianowski powiedział, kiedy zakończy karierę. "Osiągnąłem to, co chciałem"

2 min. czytania
15.12.2022 10:41
Zareaguj Reakcja

Mariusz Pudzianowski w miniserialu, który opublikował Viaplay, zapowiedział, kiedy ma zamiar zakończyć sportową karierę. -Takie założenie mam, że jeszcze rok, półtora się pobawię i zostawię to wszystko, niech młodsi się bawią – mówił 45-letni zawodnik MMA.

Mariusz Pudzianowski powiedział, kiedy chce zakończyć karierę. "Jeszcze się pobawię"
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pudzianowski w jednym z odcinków miniserialu mówił o zakończeniu kariery, choć obecnie wydaje się to bardzo odległe – były strongman przygotowuje się bowiem do jednej z najgłośniejszych walk w historii polskiego MMA. „Pudzian” zmierzy się z gwiazdorem KSW, Mamedem Chalidowem.

Kilkuodcinkowy miniserial produkcji Viaplay opowiada o przygotowaniach do walk, ale także o planach i codzienności obu zawodników. Mariusz Pudzianowski opowiedział m.in. o tym, czym ma zamiar zajmować się, gdy zakończy karierę w MMA.

- Na chwilę obecną nie zastanawiam się, co będzie za półtora roku, czy co będzie za dwa lata, jak skończę z zawodowym sportem. Takie założenie mam, że jeszcze rok – półtora się pobawię i zostawię to wszystko, niech młodsi się bawią. Ja co chciałem to osiągnąłem. Na pewno sobie coś wymyślę. Tyle zajęć co ja mam... Czy pójdę w kierunku transportu, więcej ciężarówek wezmę, czy w innym. Gdzie nie pójdę, tam sobie poradzę – mówił „Pudzian”.

Pudzianowski zaczął rywalizować w KSW w 2009 roku. Od tamtego czasu stoczył 25 walk, z których 17 wygrał. 13 pojedynków z udziałem "Pudziana" było wybrane na tzw. main-eventy gal.

Grudniowa gala XTB KSW 77, podczas której odbędzie się walka Pudzianowskiego z Chalidowem, rozpocznie się w sobotę 17 grudnia o godz. 20. Na sport.radiozet.pl przeprowadzimy z niej relację na żywo. 

RadioZET.pl/PAB