Obserwuj w Google News

Pudzianowski pokazał zdjęcie sprzed 15 lat. Robi wrażenie!

2 min. czytania
06.02.2023 12:30
Zareaguj Reakcja

Mariusz Pudzianowski podzielił się z internautami zdjęciem, które nadesłała mu jedna z fanek. Na fotografii sprzed 15 lat zobaczyć możemy przede wszystkim imponująca sylwetkę najsilniejszego człowieka świata.

Mariusz Pudzianowski
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

"Nadesłane od tej młodej panny, a dziś już dorosłej dziewczyny. 15-17 lat temu chyba" - napisał w mediach społecznościowych. I choć do dziś "Pudzian" zachwyca sylwetką, kilkanaście lat temu prezentował dużo większe gabaryty. To oczywiście za sprawą startu w strongmanach, gdzie przede wszystkim liczyła się siła.

Tak Mariusz Pudzianowski wyglądał 15 lat temu

Od 2019 roku pięciokrotny mistrz świata strongmanów jest zawodnikiem MMA. Przez całą karierę związany jest z federacją KSW, dla której stoczył 25 pojedynków, z czego wygrał 17. W ostatniej, w grudniu 2022 roku, mierzył się z Mamedem Chalidowem. Przegrał już w pierwszej rundzie (poddanie po ciosach w parterze). Wcześniej miał serię pięciu wygranych z rzędu. Pokonywał m.in. Erko Juna, Łukasza Jurkowskiego i Michała Materlę.

Pudzianowski vs Szpilka: Kiedy odbędzie się walka?

Spekuluje się, że kolejnym rywalem Pudzianowskiego będzie Artur Szpilka. Informacje na temat rozmów w tej sprawie potwierdził zresztą sam "Szpila". Bez wątpienia byłaby to jedna z najgłośniejszych walk w historii Konfrontacji Sztuk Walki. Do starcia Pudzian vs Szpilka może dojść w okolicach maja tego roku.

Redakcja poleca

Jeśli chodzi o Szpilkę, to ten stoczył do tej pory tylko dwie walki w formule MMA. W czerwcu 2022 roku na KSW 71 pokonał Serhija Radczenkę przez TKO. We wrześniu walczył natomiast dla federacji HIGH League. W co-main evencie gali w Gliwicach okazał się lepszy od Denisa Załęckiego.

RadioZET.pl