Obserwuj w Google News

UOKiK przyjrzał się sprawie Prime MMA. Federacja zapłaci dużą karę

1 min. czytania
13.02.2023 11:43
Zareaguj Reakcja

Prime MMA ukarane. Z najnowszego raportu udostępnionego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że federacja freak fghtowa zapłaci dużą sumę za niepoinformowanie widzów o naliczaniu dodatkowych opłat za tak zwane SMS-a Premium.

Prime MMA
fot. Instagram screen/primemma.pl

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzał się działaniom spółki Prime MMA. UOKiK analizował kwestie informowania widzów o kosztach i zasadach zadawania pytań w trakcie transmisji gal MMA oraz popularnych tzw. Face 2 Face.

Redakcja poleca

UOKiK ukarał Prime MMA

Urząd sprawdzał, czy włodarze informowali swoich fanów o tzw. SMS-ach PREMIUM, co wiązało się z naliczaniem wyżej opłaty. "Spółka PRIME MMA nie odpowiadała na pisma przesłane przez UOKiK, mimo że odbierała wezwania do złożenia wyjaśnień. Za nieudzielenie żądanych informacji w terminie Prezes UOKiK nałożył na nią karę w wysokości 50 tys. zł" - czytamy na oficjalnej stronie UOKiK.

Zobacz także:  Mamy odpowiedź Najmana. Co z jego walką na gali HIGH League 6?

Na stronie możemy również wyczytać, że dopiero po wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary federacja zwrócił uwagę na urzędowe pisma i częściowo udzielił żądanych informacji.

Prime MMA zwróci koszty za SMS-y PREMIUM

Prime MMA potwierdziło przy tym, że widzowie nie zostali prawidłowo poinformowani o dodatkowych, wyższych niż standardowe, opłatach za wiadomości. Dodatkowo federacja zapewniła, że zwróci konsumentom dodatkowe koszty, które były zaliczane z  tzw. SMS-ów PREMIUM.

Ponadto Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dodał, że decyzja jest prawomocna.

RadioZET.pl