Obserwuj w Google News

Porwali i torturowali biznesmena. Poważne oskarżenia wobec zawodnika UFC

2 min. czytania
12.09.2023 08:35
Zareaguj Reakcja

Chusiejn Aszkabow, który na początku października miał stoczyć kolejną walkę w UFC, trafił do aresztu w związku z podejrzeniem zlecenia porwania włoskiego biznesmena. Na jego zlecenie trzech sprawców miało torturować i okraść swoją ofiarę. Organizacja MMA wydała już oświadczenie w tej sprawie.

Chusiejn Aszkabow
fot. Chusiejn Aszkabow/Instagram/screen

Szczegóły sprawy opisuje portal Phuket News, bo to właśnie w Tajlandii rozegrała się scena rodem z filmów gangsterskich. Do aresztu trafiło trzech Rosjan zamieszanych w uprowadzenie, przetrzymywanie, torturowanie i napad rabunkowy na bogatego włoskiego biznesmena. Wśród zatrzymanych jest Chusiejn Aszkabow i jego brat bliźniak Chasan.

Rosjanie od roku mieli przygotowywać się do napaści. Najpierw zaskarbili sobie zaufanie Sycylijczyka, zaprzyjaźnili się z nim, usypiając tym samym jego czujność. Później przeszli do działania, zlecając porwanie trzem Kazachom.

Aszkabow zlecił porwanie i napad

Jak relacjonuje Phuket News, sprawcy wtargnęli do willi biznesmena, związali go i zakneblowali, a następnie zaczęli rabować posiadłość. To jednak nie koniec. Kazachowie chcieli wymusić na porwanym informację, gdzie są pieniądze, a w celu ich wydobycia torturowali Włocha. Mieli przypalać go żelazkiem, bić i kopać. Po wszystkim zbiegli.

Poszkodowany mężczyzna zgłosił się na policję. Rabusie zabrali drogocenne zegarki, sprzęt elektroniczny i ok. 43 tysięcy dolarów w gotówce. Media donoszą, że w Tajlandii od dłuższego czasu działa rosyjsko-kazachski gang, który specjalizuje się w okradaniu bogatych turystów.

Oświadczenie UFC

Chusiejn Aszkabow zadebiutował w UFC 18 lutego 2023 roku w przegranym przez jednogłośną decyzję sędziów pojedynku z Jamallem Emmersem. Kolejną walkę miał stoczyć 7 października z Danielem Pinedą. Już wiadomo, że do tego wydarzenia nie dojdzie.

"UFC jest świadome niedawnego aresztowania i zarzutów wobec Chusiejna Aszkabowa. Organizacja będzie zbierać dodatkowe szczegóły dotyczące zdarzenia. UFC pozwoli na dokończenie procesu prawnego przed podjęciem dodatkowych czynności, ale jego walka zaplanowana na 7 października została odwołana" - napisano w komunikacie najpotężniejszej organizacji MMA na świecie.

Chusiejn Ashkaov ma 28 lat i pochodzi z Groznego. Od dłuższego czasu mieszka i trenuje w Tajlandii. Przed UFC wygrał wszystkie 23 walki, głównie w organizacji WWFC.

Nie przegap