Oświadczenie Fame MMA po śmierci Mateusza Murańskiego. "Był częścią Fame"

08.02.2023 22:03

Federacja Fame MMA wydała specjalne oświadczenie, dotyczące śmierci Mateusza Murańskiego. Były zawodnik zmarł w wieku zaledwie 29-lat. "Nadal nie dociera do nas, co się stało..."- czytamy.

Oświadczenie Fame MMA po śmierci Mateusza Murańskiego
fot. Twitter screen/FAME MMA

Mateusz Murański zmarł w środę 8 lutego. Tragiczną informację potwierdziła gdańska prokuratura. - O zgonie poinformował członek rodziny. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich - powiedziała serwisowi se.pl rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk. Murański miał zaledwie 29-lat.

Zobacz także: Na co zmarł Mateusz Murański? Są pierwsze informacje

Oświadczenie Fame MMA po śmierci Mateusza Murańskiego

Murański był aktorem i przede wszystkim zawodnikiem gal freak fightowych. Po tragicznej śmierci federacja HIGH League postanowiła wydać specjalne oświadczenie, a teraz podobnie postąpiła federacja Fame MMA.

"Mateusz niedawno dowiedział się, że film „IO” Jerzego Skolimowskiego, w którym zagrał jedną z ról, został nominowany do Oscara. Na mailu czekał na niego nowy kontrakt na 5 walk. Jego kariera aktorska nabierała tempa. Miał rodzinę, plany, perspektywy. Całe życie stało przed nim otworem. Mateusz miał 29 lat. Kochał i był kochany. Ciężko to wszystko zrozumieć. Ciężko w to uwierzyć. Jeszcze ciężej się z tym pogodzić, ale Mateusza nie ma już z nami" - czytamy w oświadczeniu.

"Był częścią FAME"

"Wielu z was kojarzy go z kontrowersji i mocnych potyczek słownych. My poznaliśmy jego prawdziwą twarz – wesołego chłopaka, z uśmiechem przyklejonym od ucha do ucha. Za każdym razem, gdy mijaliśmy się w hotelowym korytarzu lub spotykaliśmy przy scenie, można było z nim pożartować, pośmiać się. Każdego traktował tak samo. Nie hierarchizował ludzi" - napisano dalej.

"Rodzicom Mateusza i jego najbliższym, składamy najszczersze wyrazy współczucia. Mateusz był częścią FAME i pozostanie na zawsze w naszych sercach. Wyciszamy całą komunikację do końca tygodnia. Uczcijcie razem z nami pamięć o Mateuszu" - zakończono.

RadioZET.pl