Zamknij

Są nowe informacje o pogrzebie "Walusia". Odbędzie się później niż zakładano

01.12.2021 15:42

Pogrzeb Artura „Walusia” Walczaka odbędzie później niż zakładano. Jak poinformował portal sportowegniezno.pl ma to związek z sekcją zwłok 46-latka, którą będzie nadzorować wrocławska prokuratura.

ogrzeb Artura "Walusia" Walczaka później niż zakładano DATA
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Pogrzeb Artura „Walusia” Walczaka odbędzie się prawdopodobnie za ponad tydzień.

- Według naszych ustaleń, ceremonia pożegnania 46-letniego sportowca z Gniezna, będzie miała miejsce nie prędzej niż za ok. 10-14 dni. Powodem są działania wrocławskiej prokuratury, która objęła nadzór nad sekcją zwłok Walczaka, w związku z toczącym się postępowaniem w sprawie organizacji gali PunchDown – czytamy na portalu sportowegniezno.pl.

Artur "Waluś" Walczak nie żyje. Prokuratura zajmuje się sprawą

Artur Walczak zmarł w piątkowy ranek we wrocławskim szpitalu. Od ponad miesiąca był w śpiączce farmakologicznej. - Przyczyną jego śmierci była niewydolność wielonarządowa z powodu nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego - poinformowała dziennikarka Radia ZET, Grażyna Wiatr. Sprawę wyjaśnia prokuratura. 

Artur Walczak doznał poważnego urazu podczas gali PunchDown5. Bił się na niej z Dawidem "Zalesiem" Zalewskim. Po jednym z ciosów "Waluś" stracił przytomność i musiał zostać odwieziony do szpitala. Tam przez ponad miesiąc trwała walka o jego życie.

Sprawą wypadku "Walusia" wciąż zajmuje się prokuratura. Śledczy próbują ustalić, czy można było zapobiec takiej sytuacji i czy gala była odpowiednio zabezpieczona.

RadioZET.pl/PAB