Obserwuj w Google News

Piotr Lisek wchodzi do klatki! Sensacyjna decyzja: "Bomba wybuchła"

2 min. czytania
05.09.2023 19:43
Zareaguj Reakcja

Piotr Lisek, trzykrotny medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata w skoku o tyczce, wchodzi do świata sportów walki! 33-latek będzie jednym z bohaterów gali Fame Friday Arena 2, która 29 września odbędzie się w Szczecinie. - Wiem, będzie dużo głosów, że zwariowałem - mówi zawodnik w rozmowie z Tomaszem Skrzypczyńskim z Wirtualnej Polski Sportowe Fakty.

Piotr Lisek
fot. IMAGO/Stefan Mayer/Imago Sport and News/East News

Piotr Lisek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów ostatnich lat. W swojej kolekcji ma wicemistrzostwo świata z Londynu w 2017 roku, a dwa lata później i dwa lata wcześniej stawał na najniższym stopniu podium zawodów tej rangi. W 2017 roku wygrywał też halowe mistrzostwa Europy. Jego gablotę wypełniają ponadto dwa brązowe krążki z HMŚ i cztery kolejne z HME.

Teraz przed 33-latkiem nowe wyzwanie. Lisek wkracza bowiem do świata sportów walki. Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na gali Fame Friday Arena 2 w Szczecinie, a jego przeciwnikiem będzie doświadczony Dariusz "Daro Lew" Kazimierczuk.

Redakcja poleca

Piotr Lisek w Fame MMA

- Bomba wybuchła. Powiem Wam, że niezła przygoda nam się szykuje. Priorytetem są igrzyska, ale Lisek nie byłby sobą, gdyby nie zrobił czegoś szalonego. Mam nadzieję, że wszyscy razem będziemy się dobrze bawić, a ja zaliczę przygodę życia. Do zobaczenia już nie tylko na wysokości, ale i w oktagonie - ogłosił Lisek. Więcej opowiedział Tomaszowi Skrzypczyńskiem z Wirtualnej Polski Sportowe Fakty.

- Przede wszystkim podkreślmy jedno: nie kończę ze sportem i skokiem o tyczce. To jest moje love story. Jestem za młody na emeryta i to jest moja "lisia zajawka", ale chcę po prostu na chwilę od niej odetchnąć. Długo jestem już z wami w lekkoatletyce i potrzebuję odskoczni - tłumaczy.

- Wiem, będzie dużo głosów, że zwariowałem. Chcę jednak spróbować czegoś nowego, czegoś, co da mi też kopa do treningów w tyczce. Absolutnie nie odkładam jej na bok. Wręcz przeciwnie - trening sportów walki bardzo dużo mi da - dodaje.

Lekkoatleta zdradza, że... "nie za bardzo umie się bić". Jest jednak dobrej myśli i wierzy, że treningi pomogą mu w osiągnięciu celu. Przede wszystkim chce się jednak dobrze bawić i dać widowiskowe show.

Fame Friday Arena 2 - kto będzie walczył?

To oczywiście niejedyne zestawienie gali Fame Friday Arena 2. Organizacja we wtorek ogłosiła pełną kartę. W walce wieczoru dojdzie do wielkiego rewanżu pomiędzy jednym z włodarzy FAME - Michałem "Boxdelem" Baronem a Pawłem Jóźwiakiem, "Prezesem FEN". Dla uatrakcyjnienia widowiska walka odbędzie się w małych rękawicach w formule K-1.

W Szczecinie pojawi się też zwycięzca walki wieczoru gali Fame MMA 19 Arkadiusz Tańcula. On z kolei będzie miał okazję do wyjaśnienia głośnego konfliktu z Adrianem Polakiem, który wraca po dłuższej przerwie do klatki. Poniżej prezentujemy pełną kartę walk Fame Friday Arena 2.

Wydarzenie odbędzie się 29 września w Netto Arenie w Szczecinie. Bilety są już w sprzedaży.