Obserwuj w Google News

Pilne oświadczenie Clout MMA. Kolejne. "Częściowe niewypełnienie kontraktu"

2 min. czytania
05.11.2023 18:20
Zareaguj Reakcja

Federacja Clout MMA wydała kolejne, pilne oświadczenie. Po tym dotyczącym problemów z transmisją Clout odniosło się bezpośrednio do walki Denisa Załęckiego z Danielem Omielańczukiem, która została zakończona w kontrowersyjnych okolicznościach.

Denis Załęcki
fot. Instagram/Clout MMA

Nie milkną echa po gali Clout MMA 2. Niestety dla organizatorów, nie są to pozytywne odzewy. Federacja stara się więc reagować - już kilka dni temu wydała oświadczenie, w którym przeprasza kibiców za ponowne problemy z transmisją.

Teraz zdecydowała się wydać oficjalny komunikat ws. walki Denisa Załęckiego z Danielem Omielańczukiem, podczas której doszło do sporych kontrowersji. Poniżej jego pełna treść:

Clout MMA wydało oświadczenie ws. walki Denisa Załęckiego

"Świat freak-fightów to połączenie show i sportu. Wszystko, co dzieje się przed każdą z gal to elementy rozrywkowe. Zamknięcie się drzwi klatki oznacza rozpoczęcie prawdziwych zmagań sportowych. Ich reguły, często wymyślone specjalnie dla pojedynków freak-fightowych, są wyznaczane i egzekwowane przez profesjonalnych sędziów.

Redakcja poleca

W specjalnych zasadach walki, które zostały zaakceptowane i podpisane w formie dodatkowego załącznika do umowy przez Denisa Załęckiego, znajdował się zapis o modyfikacji reguł na pojedynek z Danielem Omielańczukiem. Po ewentualnym drugim zamierzonym faulu ze strony Denisa Załęckiego zasady walki miały automatycznie przejść z boksu do MMA.

Clout MMA: Załęcki częściowo nie wypełnił zapisów kontraktowych

Sędzią głównym Clout MMA jest Piotr Jarosz, w samej walce Daniel Omielańczuk – Denis Załęcki sędzią klatkowym był Szymon Bońkowski. To arbitrzy z ogromnym doświadczeniem i wieloletnim stażem, a co za tym idzie – specjaliści w swojej dziedzinie.

Sędzia klatkowy uznał dwa faule ze strony Denisa Załęckiego jako intencjonalne. Na podstawie reguł ustalonych specjalnie dla tego zestawienia, doszło do zmiany formuły walki na MMA. Denis odmówił dalszego udziału w tym pojedynku po zmianie zasad, na co wcześniej sam przystał. W związku z częściowym niewypełnieniem przez Denisa Załęckiego zapisów kontraktowych organizacja Clout MMA postanowiła o pomniejszeniu wynagrodzenia zawodnika o 50 tysięcy złotych.

Sędziowie Clout MMA są profesjonalistami z dużym doświadczeniem, także na arenie międzynarodowej. Każdy z arbitrów zasługuje na szacunek. W przypadku wątpliwości co do słuszności werdyktu wszystkim zawodnikom przysługuje prawo do złożenia protestu po spełnieniu odpowiednich warunków w przeciągu 48 godzin od zakończenia walki. Mimo zapowiedzi Denisa Załęckiego protest nie wpłynął do organizacji Clout MMA" - zakończono.

Źródło: Radio ZET/Instagram/Clout MMA

Nie przegap