Obserwuj w Google News

Piekielny nokaut w walce o mistrzowski pas. Zawodnik nie wiedział, co się dzieje

2 min. czytania
22.10.2023 13:30
Zareaguj Reakcja

Podczas walki o mistrzowski pas w wadze piórkowej na gali UFC 294 doszło do brutalnego nokautu. Islam Makhachev nie dał najmniejszych szans Alexandrowi Volkanovskiemu, pokonując rywala już w pierwszej rundzie. Tym samym rosyjski zawodnik obronił tytuł.

nokaut w UFC
fot. X screen

Z początku Islam Makhachev miał walczyć z Charlesem Oliveirą, ale na niecałe dwa tygodnie przed walką Brazylijczyka z rywalizacji wyeliminowała kontuzja. W związku z tym włodarze UFC zaczęli pilnie poszukiwać przeciwnika dla aktualnego mistrza wagi piórkowej. Ostatecznie wybór padł na Alexandra Volkanovskiego.

Porażający nokaut w UFC [WIDEO]

To nie było pierwsze starcie między tymi zawodnikami. Wcześniej panowie spotkali się w lutym w trakcie gali UFC 284. Wtedy Makhachev wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów. W związku z tym Australijczyk miał okazję do rewanżu.

Zaraz po rozpoczęciu pojedynku Volkanovski, zamiast atakować, musiał bronić się przed agresywnymi ciosami Rosjanina. Aktualny mistrz rzucił się na 35-latka, który w pewnej chwili nie był już w stanie bronić się przed wściekłymi atakami. Najpierw 31-latek zadał cios na korpus i wykorzystując opuszczoną gardę posłał rywalowi high kicka na głowę. Volkanovski padł na deski, a Makhachev ruszył na niego, zasypując gradem ciosów. Po chwili sędzia przerwał walkę, a Rosjanin mógł fetować zwycięstwo.

To była jego 25. wygrana w zawodowej karierze. Po raz ostatni Rosjanin przegrał w 2015 roku, kiedy pokonał go Adriano Martins.

Nie przegap