Obserwuj w Google News

Pandora Gate. Już nie tylko FAME. Kolejny gigant wykluczył "Boxdela"

2 min. czytania
04.10.2023 16:26
Zareaguj Reakcja

Michał "Boxdel" Baron otrzymał kolejny cios po tym, jak światło dzienne ujrzał film Sylwestra Wardęgi i tzw. afera Pandora Gate. Ze współpracy z influencerem wycofało się MOVE Federation. Federacja ogłosiła, że w trybie natychmiastowym wyklucza go ze wszystkich pełnionych przez niego funkcji.

Michał "Boxdel" Baron
fot. Karol Makurat/REPORTER

Pandora Gate, czyli film Sylwestra Wardęgi ujawnił ohydne działania jednego z największych twórców internetowych - Stuarta "Stuu" Burtona, który wysyłał erotyczne wiadomości do małoletnich fanek. Sprawa jest o tyle poważna, że zajął się nią sam Mateusz Morawiecki. - Jako rodzic i premier uważam, że państwo polskie musi zrobić wszystko, by chronić dzieci - oświadczył. W materiale Wardęga ujawnia też nieprzyzwoite wiadomości, jakie pisał "Boxdel".

Już kilka godzin po opublikowaniu filmu Wardęgi i wybuchu afery Pandora Gate oświadczenie opublikowała federacja FAME MMA. "Jako prezes zarządu spółki zarządzającej Federacją FAME oświadczam, że Michał Baron został de facto wykluczony z bieżącej działalności Federacji w trybie natychmiastowym. Decyzja została podjęta z powodu podejrzeń dotyczących bardzo niepokojących zachowań Michała Barona w okresie przed rozpoczęciem działalności w federacji. Oświadczam również, że władze federacji nie posiadały wiedzy dotyczącej wspomnianych zachowań" - przekazał Krzysztof Rozpara. Teraz komunikat ws. Pandora Gate opublikowała federacja MOVE.

Pandora Gate. "Boxdel" wykluczony z federacji MOVE

"W związku z docierającymi do nas informacjami dotyczącymi niepokojących zachowań Michała Barona, który współpracuje z naszą organizacją, MOVE Federation oświadcza, że w trybie natychmiastowym wyklucza go ze wszystkich pełnionych przez niego funkcji oraz aktywności związanych z wydarzeniem. Jednocześnie informujemy, że nasza federacja nie posiadała wcześniej wiedzy na temat tego typu zachowań Michała "Boxdela" Barona. W obliczu napływających informacji oraz dowodów zaznaczamy, że nie tolerujemy tego typu postaw i podkreślamy, że są one niezgodne z naszymi wartościami. Dlatego jako federacji zobowiązujemy się do podjęcia zdecydowanych kroków wobec każdej osoby, która dopuszcza się takich zachowań" - czytamy w oświadczeniu.

Pandora Gate. "Boxdel" szykuje odpowiedź na film Wardęgi?

Sam Michał "Boxdel" Baron póki co nie odniósł się do filmu Wardęgi. Pojawiły się jednak informacje, że jest w trakcie nagrywania odpowiedzi i ta może pojawić się nawet w ciągu najbliższych godzin. Tak czy siak, reputacja znanego influencera mocno upadła i zaczyna być odsuwany od kolejnych projektów.