Na co zmarł Mateusz Murański? Są nowe informacje po sekcji zwłok

10.02.2023 12:44

Mateusz Murański nie żyje. Na co zmarł 29-letni aktor i zawodnik freakowego MMA? Co wiemy na temat przyczyn śmierci popularnego Adka z serialu "Lombard. Życie pod zastaw"? Przeprowadzona została już sekcja zwłok. Pojawiły się nowe informacje.

Mateusz Murański
fot. Instagram/Fame MMA

Na początku mieliśmy niewiele informacji na temat śmierci Mateusza Murańskiego. Oficjalnie potwierdziła ją rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk w rozmowie z "Super Expressem".

Mateusz Murański - przyczyny śmierci

Z jej słów dowiedzieliśmy się, że potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich. - O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich - powiedziała Wawryniuk w rozmowie z "SE".

Zobacz koniecznie: Mateusz Murański - kim był i co osiągnął? SYLWETKA

Mateusz Murański nie żyje. Jest sekcja zwłok

Więcej informacji otrzymaliśmy po tym, jak przeprowadzona została sekcja zwłok. - Przyczyną śmierci Mateusza Murańskiego była niewydolność krążeniowo-oddechowa - przekazała Interii rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

- Jesteśmy już po sekcji zwłok. Biegły zaraz po sekcji wskazał, że bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Natomiast na kolejne pytanie, co było przyczyną tej ostrej niewydolności, odpowiedzą niezbędne dalsze badania histopatologiczne i toksykologiczne. Tak więc, na tym etapie, mamy wstępne wskazanie, co było przyczyną śmierci. Dalsze prace wyjaśnią, co je spowodowało - podkreśliła.

Mateusz Murański - gwiazda freakowego MMA

Mateusz Murański był jednym z najbardziej znanych zawodników freakowego MMA w Polsce. Do historii przeszedł jego konflikt z Arkadiuszem Tańculą, z którym stoczył dwie walki. Ostatni raz widzieliśmy go w oktagonie przy okazji gali HIGH League 5, gdzie niespodziewanie przegrał z Pawłem "Scarfacem" Bombą.

RadioZET.pl