"Walczył do ostatniego tchnienia". Nie żyje były mistrz świata

25.11.2022 20:30

Moises Fuentes nie żyje. Przed rokiem były mistrz świata w boksie doznał poważnych obrażeń w wyniku walki z Davidem Cuellarem. Zmarł w wieku 37 lat.

Znicz
fot. Shutterstock

Moises Fuentes w październiku ubiegłego roku wrócił na ring po trzyletniej przerwie. Wówczas stoczył walkę o mistrzowski pas organizacji WBC Youth Silver w kategorii junior koguciej z Davidem Cuellarem. Ostatecznie Meksykanin został brutalnie znokautowany w szóstej rundzie, po czym sędzia zakończył pojedynek.

Były mistrz świata padł na deski niczym rażony piorunem i stracił przytomność, po czym został przetransportowany do szpitala. Jak się wkrótce okazało, doznał urazu mózgu, który okazał się na tyle poważny, że Fuentes musiał przejść niezwykle skomplikowaną operację. Po zabiegu nie wrócił już jednak do pełni sił.

Moises Fuentes nie żyje

Informację o tragicznej śmierci Meksykanina przekazał w czwartek szef organizacji WBC. PIęściarz zmarł w wieku zaledwie 37 lat.

"Moises Fuentes spoczywa w pokoju. Był wojownikiem walczącym do ostatniego tchnienia. Składamy kondolencje jego rodzinie oraz przyjaciołom. Wyraz uznania dla jego żony za oddanie i poświęcenie z nieopisaną miłością w tym trudnym okresie cierpień" - napisał Mauricio Sulaiman na Twitterze.

Fuentes stoczył na zawodowym ringu 28 walk. Spośród nich wygrał aż 24, raz zremisował, a tylko trzy razy poniósł porażkę.

RadioZET.pl