Obserwuj w Google News

Młody zawodnik zmarł po walce MMA. Miał za nią zarobić bardzo niską kwotę

2 min. czytania
16.10.2023 18:18
Zareaguj Reakcja

Tragedią zakończyła się gala amatorska MMA w brazylijskiej miejscowości Jijoca de Jericoacoara, podczas której były organizowane starcia młodych zawodników z całej okolicy. W trakcie jednego z pojedynków 23-latek przyjął śmiertelny cios

Młody zawodnik zmarł po walce MMA. Miał za nią zarobić bardzo niską kwotę
fot. screen

23-letni Joao Victor Penha przez większość walki, która została sfilmowana przez obserwatora, przeważał nad rywalem i był bliski wygranej. Młody Brazylijczyk został jednak znokautowany - przyjął cios w podbródek i musiał zostać przewieziony do szpitala. Walka odbywała się pod nadzorem sędziego.

Ratownicy przewieźli młodego zawodnika do szpitala w Jijoca de Jericoacoara, miejscowości w północno-wschodniej Brazylii. Tam odzyskał on przytomność. Stan zdrowia 23-latka szybko uległ pogorszeniu, przez co musiał zostać przewieziony na oddział intensywnej terapii. Jak donosiły media lokalne, u młodego zawodnika zdiagnozowano uraz czaszkowo-mózgowy.

Z oddziału intensywnej terapii Joao Victor Penha musiał zostać przewieziony do szpitala w Sobral. Był już wówczas w stanie krytycznym, a po jednym dniu na OIOM-ie zmarł. „U pacjenta stwierdzono śmierć mózgową, która doprowadziła też do zawału serca" - podali w oświadczeniu lekarze z Sobral.

Walka Joao Penhi:

Siostra boksera: "mój brat zmarł z powodu tak małej kwoty"

Joao był amatorskim zawodnikiem MMA. Na co dzień pracował w nadmorskim hotelu. Jego rodzina po śmierci twierdziła, że 23-latek brał udział w walkach pomimo tego, że mu to odradzano. - Walki to totalny absurd. Nie wiem, co mam powiedzieć, zwłaszcza po tragedii, która nas spotkała. Nie chcieliśmy, by walczył, bardzo się martwiliśmy. Matka prosiła go: ‘nie walcz’, jakby wyczuwała, że stanie się coś złego. Rozmawialiśmy z nim, ale gdy poprosił nas o wsparcie, wiedzieliśmy już, że podjął decyzję – mówiła Lilia Maria da Penha.

Siostra zmarłego dodała też, że nagroda za walkę wynosiła 100 brazylijskich reali, czyli ok. 16 funtów. - Mój brat zmarł z powodu takiej sumy. Niestety – podsumowała pogrążona w rozpaczy Lilia Maria da Penha.

Śledztwo w sprawie śmierci boksera prowadzi już lokalna policja.

Nie przegap