Obserwuj w Google News

Polak znów wygrywa w UFC. Świetna seria trwa

1 min. czytania
12.11.2023 11:09
Zareaguj Reakcja

Mateusz Rębecki nie zatrzymuje się ani na chwilę w organizacji UFC. Tym razem pokonał Roosevelta Robertsa, poddając go już w pierwszej rundzie. To trzecie zwycięstwo Polaka w najlepszej organizacji na świecie.

Mateusz Rębecki
fot. SARAH STIER/Getty AFP/East News

Mateusz Rębecki pewnie wszedł w pojedynek, a inicjatywa była cały czas po jego stronie. Popularny "Chińczyk" szukał obalenia, które nastąpiło zaledwie 40 sekund od rozpoczęcia pojedynku. Chwilę potem Roosevelt Roberts przeniósł walkę do parteru, ale to tylko napędziło Polaka do dalszego działania.

Kapitalne zwycięstwo Rębeckiego w UFC

Po dwóch minutach Rębecki ponownie poszedł po obalenie i kolejny raz zrobił to skutecznie. Będąc za plecami Amerykanina, Polak poszedł po tzw. "balachę". W tej sytuacji Roberts nie mógł już nic zrobić oprócz poddania walki. Po 3 minutach i 8 sekundach sędzia przerwał pojedynek.

- Bardzo się cieszę, bo wygrałem w najsłynniejszej hali na świecie. To było moje wielkie marzenie - dziękuję wszystkim, którzy przyszli na to wydarzenie - powiedział przed publicznością zgromadzoną na Madison Square Garden w Nowym Jorku.

 - Chciałbym walczyć teraz z kimś z czołowej "15" rankingu UFC - dodał na zakończenie.

Mateusz Rębecki wygrał swój trzeci pojedynek w UFC. W swoim debiucie był lepszy od Nicka Fiore'a, a później pokonał Loika Radzhabova. Łącznie Polak ma 16 zawodowych zwycięstw.

Źródło: Radio ZET