Są wyniki sekcji zwłok Mateusza Murańskiego. Poznaliśmy przyczynę śmierci

10.02.2023 12:34

Przyczyną śmierci Mateusza Murańskiego była niewydolność krążeniowo-oddechowa - przekazała Interii rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. W piątek odbyła się sekcja zwłok aktora i zawodnika MMA.

Mateusz Murański
fot. Mateusz Murański/Facebook

Mateusz Murański zmarł w środę w wieku 29 lat. Prokuratura już na wstępnym etapie dochodzenia wykluczyła udział osób trzecich i zapowiedziała przeprowadzenie sekcji zwłok. Jej wyniki poznaliśmy w piątek.

- Jesteśmy już po sekcji zwłok. Biegły zaraz po sekcji wskazał, że bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Natomiast na kolejne pytanie, co było przyczyną tej ostrej niewydolności, odpowiedzą niezbędne dalsze badania histopatologiczne i toksykologiczne. Tak więc, na tym etapie, mamy wstępne wskazanie, co było przyczyną śmierci. Dalsze prace wyjaśnią, co je spowodowało - poinformowała Wawrynkiuk.

Szok po śmierci Mateusza Murańskiego

Śmierć Mateusza Murańskiego zszokowała całe środowisko freak fightów. W komentarzach najczęściej padało jednak słowo "hejt". 29-latek miał nie radzić sobie z nienawistnymi komentarzami, o czym w nagraniu na Instastory opowiadał Arkadiusz Tańcula, przyjaciel popularnego "Murana".

Mateusz Murański zdobył popularność dzięki serialowi "Lombard. Życie pod zastaw". W 2022 roku zagrał w filmie Jerzego Skolimowskiego "IO", który otrzymał nominację do Oscara. Do MMA trafił z powodu konfliktu ze wspomnianym Tańculą. Panowie dwa razy starli się na galach Fame MMA - w obu przypadkach lepszy był "Aroy".

RadioZET.pl/interia.pl