Mateusz Murański nie żyje. Kim był i co osiągnął w MMA?

08.02.2023 15:32

Mateusz Murański nie żyje. 29-latek znany był przede wszystkim z roli Adka w serialu "Lombard. Życie pod zastaw" i walk we freakowym MMA. Kim był, z kim walczył i co osiągnął w świecie sportów walki?

Mateusz Murański
fot. Facebook/Fame MMA

Wiadomość o śmierci Mateusza Murańskiego wstrząsnęła całą Polską. Początkowo można było mieć nadzieję, że złe informacje są tylko plotką, jednak szybko zostały potwierdzone przez rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażynę Wawryniuk. "Młody Muran" odszedł w wieku 29 lat. Na zawsze zostanie zapamiętany jako jedna z najbarwniejszych postaci freakowych sportów walki w Polsce.

Zobacz koniecznie: Mateusz Murański - kim był i co osiągnął? SYLWETKA

Mateusz Murański - aktor, Adek z serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Murański zdobył popularność dzięki serialowi "Lombard. Życie pod zastaw". W nim grał jedną z głównych postaci - Adka, syna Kazimierza, właściciela tytułowego lombardu. Na planie poznał się z innym aktorem, Arkadiuszem Tańculą. Panowie zaprzyjaźnili się i przez długi czas pozostawali ze sobą w bardzo dobrych relacjach. W pewnym momencie przyjaźń przerodziła się jednak w nienawiść i doprowadziła do jednego z największych konfliktów w historii MMA w Polsce.

Murański kontra Tańcula - największy konflikt w polskim MMA

Murański i Tańcula długo "toczyli wojnę" w mediach. Konflikt wyjaśnili w oktagonie przy okazji gali Fame MMA 10. Po niezwykle wyrównanej walce górą był Tańcula. Oktagon opuszczał jednak na noszach. Walka rewanżowa była nieunikniona. W międzyczasie w konflikt wmieszał się ojciec Mateusza, Jacek. Panowie jeszcze mocniej atakowali Tańculę, ale pokazywali przy tym niezwykle silną więź, która ich łączyła. Wspierali się w każdej sytuacji. Doszło nawet do tego, że zamiast Mateusza, który doznał kontuzji, to właśnie jego ojciec wyszedł do walki z Tańculą. Podobnie jak syn poniósł jednak porażkę. Do rewanżu pomiędzy Tańculą i "Młodym Muranem" doszło ostatecznie w sierpniu 2022 roku na gali Fame MMA 15. To starcie także zakończyło się wygraną "Aroya".

Mateusz Murański swoją ostatnią walkę stoczył w grudniu 2022 roku. Na gali HIGH League 5 przegrał niespodziewanie z Pawłem "Scarfacem" Bombą. Rok 2022 ogólnie nie był dla niego udany, jeśli chodzi o sport. Stoczył pięć pojedynków, z czego wygrał tylko jeden - z Alanem Kwiecińskim na Fame MMA 14. Ponadto przegrywał ze wspomnianymi Bombą i Tańculą, a także Vaso Bakoceviciem i Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim.

Informacja o jego śmierci została potwierdzona 8 stycznia 2023 roku. Póki co nie znamy przyczyny zgonu.

RadioZET.pl