Mateusz Murański nie żyje. Aktor i zawodnik MMA miał 29 lat

08.02.2023 14:51

Mateusz Murański nie żyje. Aktor i zawodnik znany z występów między innymi w federacji Fame MMA zmarł w wieku 29 lat. Informację o jego śmierci potwierdził "Super Express".

Mateusz Murański
fot. Karol Makurat/REPORTER

Niestety, na razie nie są znane wszystkie okoliczności tej tragedii, jednak informację potwierdziła prokuratura w Gdańsku. - O zgonie poinformował członek rodziny. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich - powiedziała serwisowi se.pl rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

Do tej pory nie ma informacji, co było przyczyną śmierci.

Zobacz koniecznie: Mateusz Murański - kim był i co osiągnął? SYLWETKA

Mateusz Murański nie żyje. Zmarła gwiazda freakowego MMA

Mateusz Murański był jednym z najpopularniejszych zawodników freakowego MMA w Polsce. Do historii tego sportu przeszedł jego konflikt z Arkadiuszem Tańculą, z którym stoczył dwie walki. Zasłynął przede wszystkim z bardzo mocnej więzi z ojcem, Jackiem, który także wszedł do świata sportów walki.

Murański ostatni raz walczył na gali HIGH League 5, gdzie niespodziewanie przegrał z Pawłem "Scarfacem" Bombą. Łącznie w 2022 roku stoczył pięć pojedynków, ale wygrał tylko jeden - z Alanem Kwiecińskim na Fame MMA 14. Do tego i wspomnianej porażki z Bombą dołożył przegrane z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim na Prime Show MMA, Arkadiuszem Tańculą na Fame MMA 15 i Vaso Bakoceviciem na MMA Attack 4.

Widzowie mogą kojarzyć go też z serialu "Lombard", gdzie wcielał się w rolę Adka, właściciela tytułowego lombardu.

RadioZET.pl/sport.se.pl