Zamknij

Mocna opinia Mariusza Pudzianowskiego nt. freak fightów: "To szambo"

15.12.2022 17:47

- Irytuje mnie to szambo, które się tam wylewa - powiedział Mariusz Pudzianowski, który przygotowuje się do walki z Mamedem Chalidowem na gali XTB KSW 77 w Gliwicach. W ten sposób odniósł się do zachowania uczestników gal freak fightowych.

Mariusz Pudzianowski
fot. Adam Jankowski/REPORTER/EastNews

Mariusz Pudzianowski, mistrz świata strongmanów, w pierwszych latach spędzonych w MMA traktowany był jako ciekawostka. Zestawiany był z Marcinem Najmanem, Pawłem Nastulą czy Popkiem, ale dość szybko okazało się, że zawodnik z Białej Rawskiej chce zerwać z łatwo freak fightera. Dostawał coraz poważniejszych przeciwników, żeby wspomnieć chociażby Jaya Silvę, Karola Bedorfa czy Łukasza Jurkowskiego. Od
2009 roku wierny jest KSW, w której stoczył już 24 pojedynki. Wygrał 17 z nich.

Obecnie 45-latek przygotowuje się do swojego największego wyzwania, jakim będzie konfrontacja z wieloletnim mistrzem KSW Mamedem Chalidowem. Panowie skrzyżują rękawice 17 grudnia na gali XTB KSW 77 w Arenie Gliwice. Przy okazji wydarzenia sportowiec rozmawiał z mediami. W wywiadzie dla Viaplay wyraził swoją opinię na temat freak fightów, które zdobyły ogromną rzeszę fanów w naszym kraju.

Pudzianowski o freak fightach. Mocna opinia

- Nie krytykuję organizacji freakowych, bo tam też są zawodnicy, którzy się biją. Jedyne, co mnie w tym wszystkim irytuje, to mięso, które jest rzucane, to szambo, które jest tam wylewane - przyznał "Pudzian" przed kamerami Viaplay, oficjalnego i jedynego nadawcy gal KSW. - Często ogląda to młodzież, którą rodzice się nie zajmują. Ona szuka przykładów, wzorców. Śledzą to i łapią to wszystko, a to w mojej opinii nie jest dobre - dodał.

Krytycznie wypowiedział się także na temat samych zawodników, którzy niekiedy nie mają nic więcej do zaoferowania poza rynsztokową mową i zachowaniem. - Fajnie by było, gdyby na tych freakowych walkach był jakiś poziom sportowy, ale do tej klatki wchodzi czasami chłopaczyna, który ma fajny kanał, bije się, a potem rzuca mięsem. Nawet nie chcę przytaczać tego, co tam się dzieje, wszyscy dobrze o tym wiemy. Nie akceptuję tego, nie toleruję tego zachowania. Dziwię się, że nikt tego nie przyblokuje, bo są ku temu narzędzia. Można to zrobić inaczej - ocenił.

Relacja na żywo z gali XTB KSW 77 i walki Pudzianowski vs Chalidow na sport.radiozet.pl w sobotę 17 grudnia od godz. 20.

loader

RadioZET.pl/Viaplay