Obserwuj w Google News

Marcin Najman chce głośnej walki. Wskazał kolejnego rywala

2 min. czytania
06.02.2023 10:49
Zareaguj Reakcja

Marcin Najman przygotowuje się do walki z Jackiem Murańskim na HIGH League 6. Mimo tego chętnie zmierzyłby się też z innym zawodnikiem, z którym - delikatnie mówiąc - nie łączą go najlepsze stosunki. Chodzi o włodarza Fame MMA, Michała "Boxdela" Barona.

Marcin Najman
fot. Instagram/Marcin Najman

"Bąbel wyzwał mnie na pojedynek. Już był w przeszłości taki, co się na walkę ze mną umawiał. Mam nadzieje, że przypomnicie mu w komentarzach o terminie walki/sparingu. 20 marca. Częstochowa. Miejmy tylko nadzieje, że nie walnie kleksa jak Stano" - napisał Najman na Twitterze.

Czy będzie walka Marcin Najman vs Michał "Boxdel" Baron?

Najman i "Boxdel" są ze sobą w konflikcie od czasu pamiętnej walki "El Testosterona" z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim na Fame MMA. Wtedy Najman został zdyskwalifikowany za obalenie i kopnięcie rywala (walka toczyła się na zasadach boksu). Jak widać, chętnie wyjaśniłby konflikt w oktagonie. Pytanie, co na to "Boxdel". Walka obu panów jest mało realna, ale nie można jej wykluczyć. W miniony weekend Baron zawalczył z - jak sam mówił - znienawidzonym przez siebie prezesem federacji FEN, Pawłem Jóźwiakiem. Być może w podobny sposób rozwiąże sprawę z Najmanem.

Zanim jednak mogłoby dojść do walki Najman vs "Boxdel", "El Testosteron" musi zmierzyć się z Jackiem Murańskim. To starcie zaplanowano już na 18 marca. Walka zapowiada się o tyle ciekawie, że odbędzie się na specjalnych zasadach. Jak poinformowała federacja HIGH League, "jeśli Marcin Najman przegra walkę w mniej niż 3 minuty, nie dostanie wynagrodzenia". Pojedynek odbędzie się na zmodyfikowanych regułach boksu birmańskiego.

Redakcja poleca

W starciu z Murańskim Najman będzie chciał zmazać plamę po ostatniej porażce z Pawłem Jóźwiakiem. Sporo do udowodnienia ma także "Stary Muran", który stoczył już trzy walki, ale wszystkie przegrał. Dwukrotnie lepszy był od niego Arkadiusz Tańcula. Raz poległ w starciu z Robertem Pasutem.

RadioZET.pl