Zamknij

Mamed Chalidow we łzach na gali XTB KSW 77. Co tam się wydarzyło?

17.12.2022 21:19

Mamed Chalidow nie wytrzymał podczas otwarcia gali XTB KSW 77. Legendarny zawodnik MMA nie mógł powstrzymać łez przed walką z Mariuszem Pudzianowskim. - Trudno mi coś teraz powiedzieć, zaparło mi dech w piersiach - komentował Dominik Durniat.

Mamed Chalidow
fot. Twitter/Viaplay

Mamed Chalidow i Mariusz Pudzianowski to prawdziwe legendy federacji KSW. Ich bezpośredni pojedynek był szczególny. Świadczyły o tym emocje, jakie towarzyszyły Mamedowi podczas prezentacji. Gdy Waldemar Kasta wyczytywał jego nazwisko, ten nie mógł powstrzymać łez. To tylko pokazuje, jak ważne są dla niego występy w największej federacji MMA w Europie, tym bardziej że ostatnio możemy coraz rzadziej oglądać go w klatce. Poprzednie starcie stoczył bowiem w grudniu 2021 roku. Przegrał wtedy z Roberto Soldiciem.

Łzy Mameda Chalidowa podczas gali XTB KSW 77

Z tej walki legendarny zawodnik wyszedł jednak zwycięsko. Szybko obalił Pudzianowskiego, a potem "skończył" go ciosami w parterze.

Mamed Chalidow - legenda KSW

Mamed Chalidow zadebiutował w tej federacji w czerwcu 2007 roku na gali KSW 7. Wygrał wtedy z Aleksandrem Stefanoviciem przez TKO. W trakcie swojej kariery stoczył wiele hitowych pojedynków. Pokonywał na KSW między innymi Borysa Mańkowskiego czy Michała Materlę. Zwyciężył też w rewanżowym starciu ze Scottem Askhamem, odzyskując mistrzowski pas KSW wagi średniej. Wcześniej był także mistrzem kategorii półciężkiej.

RadioZET.pl