Hitowa walka potwierdzona przez KSW. Starcie Pudzianowskiego za trzy miesiące

08.03.2023 18:02

Gala XTB KSW Colosseum 2 odbędzie się z hitową walką. W środę władze federacji potwierdziły informację, na którą czekali kibice. Na początku czerwca na PGE Narodowym dojdzie do starcia Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką.

Mariusz Pudzianowski
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

O walce Pudzianowski - Szpilka mówiono już od pewnego czasu. Sygnały dawali nawet sami zainteresowani, którzy kilkukrotnie zaczepiali się w mediach społecznościowych. W końcu cierpliwość fanów została nagrodzona. W Dzień Kobiet władze KSW oficjalnie potwierdziły, że panowie staną naprzeciw siebie w oktagonie.

loader

Walka Pudzianowski - Szpilka oficjalnie na PGE Narodowym

Tuż przed ogłoszeniem batalii Szpilka opublikował nagranie na Instagramie, w którym spaceruje po Warszawie, szukając byłego strongmana. Sam "Dominator" odpowiedział pięściarzowi wstawiając jego zdjęcie, na którym dodał butelkę ze smoczkiem.

pudzian-screen
fot. Mariusz Pudzianowski/Instagram screen

Oficjalnie KSW potwierdziło, że walka Pudzianowski - Szpilka zaplanowano na PGE Narodowym na początku czerwca.

Marius Pudzianowski po raz ostatni wszedł do klatki w grudniu zeszłego roku. Wówczas przegrał w pierwszej rundzie z Mamedem Chalidowem przez poddanie po ciosach w parterze. W sumie stoczył walk, wygrywając 17. Natomiast "Szpila" ma za sobą dwa pojedynki w oktagonie. Najpierw pokonał Serhija Radczenkę, a we wrześniu 2022 roku okazał się lepszy od Denisa Załęckiego, który doznał kontuzji kolana.

RadioZET.pl