Obserwuj w Google News

Mecz Polska - Albania na PGE Narodowym. Co z galą XTB KSW 38: Colosseum II?

2 min. czytania
20.03.2023 22:04
Zareaguj Reakcja

PGE Narodowy został warunkowo dopuszczony do użytkowania i dzięki temu na tej arenie będzie mógł się odbyć mecz Polska - Albania w eliminacjach Euro 2024 z Albanią (27 marca). Jednocześnie nie wyrażono zgody na inne wydarzenia piłkarskie. Pojawiły się też wątpliwości w kwestii organizacji gali XTB KSW 83: Colosseum II, ale i one zostały już rozwiane.

PGE Narodowy
fot. Mateusz Grochocki/East News / ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EastNews

W poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał pozytywną decyzję odnośnie zorganizowania na PGE Narodowym imprezy masowej, jaką będzie mecz Polska - Albania, z zastrzeżeniami wynikającymi z wytycznych zawartych w decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Chodzi o zakaz zamykania dachu. To jednak nie oznacza, że to spotkanie na 100 procent odbędzie się na tym obiekcie. Istnieje bowiem ryzyko związane z wiatrem.

"W przypadku sztormowej prognozy silnego wiatru tj. powyżej 15 m/s. (wiatr średni 10-minutowy na wysokości 10 m nad terenem) użytkowanie stadionu w obszarze płyty i trybun jest zabronione" - przekazał PINB. Jednocześnie nie wyrażono zgody na rozegranie w tym miejscu finału Pucharu Polski oraz najbliższych meczów towarzyskich reprezentacji.

Redakcja poleca

Gala KSW na PGE Narodowym?

Na PGE Narodowym organizowane są nie tylko mecze piłkarskie, ale także m.in. spotkania żużlowe, koncerty gwiazd światowej muzyki czy motoryzacyjne show. 27 maja 2017 roku po raz pierwszy na tej arenie odbyła się też gala MMA. KSW planuje powtórzyć to widowisko i jeszcze raz zawitać na ten obiekt. Gala XTB KSW 83: Colosseum II zaplanowana jest na 3 czerwca.

W związku z awarią stadionu w przestrzeni publicznej pojawiły się wątpliwości, czy wydarzenie będzie mogło się odbyć bez przeszkód. Wszelkie spekulacje na ten temat rozwiał współwłaściciel organizacji Maciej Kawulski. Jego wpis jest jednoznaczny.

"Oficjalnie: KSW Colosseum na stadionie Narodowym nie jest i nigdy nie było zagrożone. Wszelkie przepychanki dotyczące innych eventów mają swój początek i koniec w przestrzeniach, w których Federacja nigdy nie przebywała. Do zobaczenia 3 czerwca" - napisał na Twitterze.

XTB KSW 38: Colosseum II - karta walk

Karta walka gali XTB KSW 38: Colosseum II jest bogata. Organizacji udało się ściągnąć największe gwiazdy, z Mamedem Chalidowem, Mariuszem Pudzianowskim i Marianem Ziółkowskim na czele. Ten drugi w jednym z hitów zmierzy się z byłym pięściarzem Arturem Szpilką.

RadioZET.pl