Obserwuj w Google News

Apel rodziny Mateusza Murańskiego. Ojciec ujawnił przyczynę śmierci syna

2 min. czytania
14.03.2023 18:39
Zareaguj Reakcja

Jacek Murański opublikował specjalny post w mediach społecznościowych, dementując plotki na temat śmierci jego syna krążące w internecie. Jednocześnie ojciec zmarłego zawodnika MMA ujawnił przyczynę śmierci 29-latka.

Mateusz i Jacek Murańscy
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Mateusz Murański zmarł na początku lutego w wieku zaledwie 29 lat. Był znany nie tylko z występów w freak fightowych galach, ale także występował w serialu "Lombard. Życie pod zastaw". W swojej karierze stoczył dziewięć walk, w których wygrał cztery, a w pięciu poniósł porażkę.

Redakcja poleca

Po jego śmierci internauci zaczęli zastanawiać się nad przyczyną zgonu zawodnika. Wśród komentarzy nie brakowało opinii, że Murański mógł przedawkować używki lub dopuścił się samobójstwa z powodu hejtu. W związku z licznymi spekulacjami na rozpaczliwy apel zdecydowała się narzeczona mężczyzny, a w ślad za nią poszedł Jacek Murański.

Apel ojca Mateusza Murańskiego. Jaka była przyczyna śmierci?

"Jestem zobowiązany w tym poście wyjaśnić i wytłumaczyć tę tragedię, tak jak ona rzeczywiście wyglądała. Nie oceniajcie na podstawie plotek, domniemań i plugawych ludzkich języków. To był wypadek ekstremalnego bezdechu. Straszny w skutkach, ale wciąż wypadek. Wbrew kłamliwej narracji pochodzącej od osób, które albo nie miały z Mateuszem kontaktu, albo miały go incydentalnie. Mateusz nie był żadną ofiarą hejtu. Był ofiarą strasznego wypadku" - napisał w poście.

"Do końca życia będę zadawał sobie pytanie dlaczego. Dlaczego nie założył tej nocy maski wspomagającej oddychanie" - czytamy dalej.

Podobny wpis opublikowała mama Mateusza, Joanna Godlewska-Murańska.

"Wiele życzliwych osób pisze do nas, kierowanych odruchem serca i empatią, co bardzo doceniamy. Ale właśnie w obronie dobrego imienia naszego ukochanego syna Mateusza i w celu zahamowania pomówień i plotek na temat jego NAJDALSZEJ PODRÓŻY, jestem zobowiązana w tym poście wyjaśnić i wytłumaczyć ten tragiczny wypadek , tak jak to rzeczywiście wyglądało i pokazać perspektywę życia i cudowne plany założenia rodziny przez Matiego z jego ukochaną narzeczoną".

RadioZET.pl