Jacek Murański zabrał głos. Jest decyzja ws. walki z Najmanem

23.02.2023 12:20

Jacek Murański zabrał głos w sprawie planowanego pojedynku z Marcinem Najmanem na gali HIGH League 6. - Nie wystąpię w walce, która była zakontraktowana na 18 marca. Co będzie dalej, jeszcze nie wiem - powiedział.

Jacek Murański
fot. Karol Makurat/REPORTER

Śmierć Mateusza Murańskiego wstrząsnęła światem sportów walki w Polsce, a w szczególności jego ojcem, Jackiem. Tak jak się spodziewano, po tragedii, do której doszło 8 lutego, "Stary Muran" zdecydował się odwołać swoją walkę z Marcinem Najmanem na gali HIGH League 6.

Nie wystąpię w walce, która była zakontraktowana na 18 marca. Co będzie dalej, jeszcze nie wiem, mam głowę z zupełnie innym miejscu, ale powiem ci, że jestem pewien, że Mateusz chciałby, żebym pokazał się jeszcze klatce. Na zawsze #teammuranscy. Po prostu o tym wiem, bo mamy kontakt z Mateuszem… powiedział w wywiadzie dla portalu Salon24

HIGH League 6: Kto będzie rywalem Marcina Najmana?

Decyzja Jacka Murańskiego jest jak najbardziej zrozumiana i można było się jej spodziewać. Jego nieobecność na gali HIGH League 6 nie oznacza jednak, że do walki nie wyjdzie Najman. Jak potwierdził jakiś czas temu w rozmowie z naszym portalem, na pewno zobaczymy go w klatce. - Na pewno zawalczę na gali HIGH League 6. Nie mam natomiast pewności, kto będzie rywalem. Opcji na stole jest kilka - mówił.

Na ten moment naprawdę trudno wskazać, z kim zawalczy Najman. Kibicom marzy się pojedynek z Michałem "Boxdelem" Baronem, ale organizacja takiej walki z wielu powodów wydaje się niemal niemożliwa. Informację na temat rywala "El Testosterona" powinniśmy otrzymać jednak już niedługo, a na pewno do czasu pierwszej konferencji prasowej przed galą. Tę zaplanowano na poniedziałek, 27 lutego. Gala HIGH League 6 odbędzie się 18 marca.

RadioZET.pl/Salon24