Obserwuj w Google News

Film z Mateuszem Murańskim obsypany nagrodami. Wzruszający wpis ojca

2 min. czytania
08.03.2023 08:34
Zareaguj Reakcja

Film "IO" Jerzego Skolimowskiego okazał się największym wygranym poniedziałkowej gali rozdania Polskich Nagród Filmowych. Polski kandydat do Oscara zdobył aż sześć Orłów. W obrazie wystąpił zmarły na początku lutego Mateusz Murański. Jego ojciec Jacek Murański pogratulował synowi udziału w tej produkcji.

Jacek i Mateusz Murańscy
fot. Jacek Murański/Facebook

Mateusz Murański zmarł 8 lutego w swoim mieszkaniu w Gdyni. Już wstępne oględziny wykluczyły udział osób trzecich. Wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że 29-letni sportowiec oraz aktor zmarł z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej. Przeprowadzono dodatkowe testy toksykologiczne, ale ich wyników do tej pory nie ujawniono.

Śmierć znanego z występów Fame MMA czy z HIGH League zawodnika wywołała szok w środowisku, a jego przyjaciele nie gryźli się w język. Arkadiusz Tańcula, który dwa razy pokonał w klatce popularnego "Murana", przyznał wprost, że jego przeciwnik i dobry kolega nie radził sobie z falą hejtu.

Redakcja poleca

Orły: Jacek Murański pogratulował Mateuszowi Murańskiemu

Zanim Mateusz Murański rozpoczął swoją przygodę w MMA, szerokiej publiczności dał się poznać z roli Adriana "Adka" Barskiego w serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Przed śmiercią zdążył jeszcze wystąpić m.in. w obrazie "Inni ludzie" oraz w "IO", gdzie zagrał Kibola. Ta ostatnia produkcja została nominowana do Oscara, a w poniedziałek zdobyła aż sześć Orłów na gali rozdania Polskich Nagród Filmowych.

29-latek nie doczekał ceremonii. Jego ojciec Jacek Murański we wzruszającym wpisie w mediach społecznościowych pogratulował synowi sukcesu i udziału w obrazie Jerzego Skolimowskiego.

"Nasz Najukochańszy synku. Wczoraj film Mistrza Jerzego Skolimowskiego "IO" z Twoim udziałem tryumfował na gali POLSKIEJ AKADEMII FILMOWEJ "ORŁY 2023". Chociaż nie ma Ciebie fizycznie to wiemy, że spoglądasz na ten również Twój sukces z góry i dzięki Stwórcy możemy wspólnie duchowo kontemplować te wzruszające momenty. Mama i tata" - napisał Murański, który po tragedii wycofał się z walki na HIGH League 6 z Marcinem Najmanem.

Orły: Triumf "IO"

"IO", polski kandydat do Oscara, na gali PAF triumfował w sześciu kategoriach: najlepszy film, najlepszy montaż (nagroda dla Agnieszki Galińskiej), najlepsza muzyka (Paweł Mykietyn), najlepsze zdjęcia (Michał Dymek), najlepszy scenariusz (Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska) i najlepsza reżyseria (Jerzy Skolimowski).

RadioZET.pl