,

Hit w wadze ciężkiej podczas gali na Narodowym. KSW ogłosiło zawodnika

21.03.2023 15:00

Arek Wrzosek, walczący w wadze ciężkiej, wystąpi na gali KSW Colloseum II organizowanej na PGE Stadionie Narodowym. To szósty zawodnik, który znajdzie się na karcie walk tej imprezy.

Hit w wadze ciężkiej podczas gali na Narodowym. KSW ogłosiło zawodnika
fot. screen/ KSW Twitter

Arek Wrzosek weźmie udział w jednej z ośmiu walk zaplanowanych podczas gali XTB KSW Colloseum 2. Mierzący ponad 2 metry zawodnik do tej pory dwukrotnie występował na galach organizowanych przez federację i dwukrotnie zwyciężał swoje walki. Polak mierzył się z Tomášem Možným ze Słowacji oraz Tomaszem Sararą.

Wrzosek jest mistrzem organizacji FEN w wadze +95 kg, amatorskim mistrzem świata K-1 Global (2016), mistrzem Europy Muay Thai IFMA (2014) oraz wielokrotnym medalistą mistrzostw polski w boksie tajskim.

KSW Colloseum II. Arek Wrzosek kolejnym ogłoszonym zawodnikiem 

Gala XTB KSW Colosseum 2 odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Na razie organizatorzy podali nazwiska 6 zawodników, których na pewno zobaczymy w Warszawie. To Mamed Khalidow, Artur Szpilka i jego rywal Mariusz Pudzianowski oraz mistrz KSW Marian Ziółkowski, który zmierzy się z Salahdinem Parnasse. Federacja ogłosiła też, że na gali powalczy Arek Wrzosek.

W karcie walk będzie łącznie 9 pojedynków.  KSW w materiałach reklamowych nazywa galę Colloseum II "największym wydarzeniem w historii MMA". Organizatorzy prawdopodobnie będą chcieli pobić rekord, który ustanowili podczas poprzedniej gali na Stadionie Narodowym. Organizowaną w maju 2017 roku KSW 39: Colosseum z trybun obejrzało prawie 58 tys. widzów.

loader

RadioZET.pl/PAB

Logo radiozet Dzieje się