Obserwuj w Google News

HIGH League reaguje po śmierci Murańskiego. Konferencja przełożona

1 min. czytania
09.02.2023 12:55
Zareaguj Reakcja

Federacja HIGH League w związku ze śmiercią swojego byłego zawodnika, Mateusza Murańskiego, poinformowała o przełożeniu konferencji prasowej przed galą oznaczoną numerem 6. Wydarzenie miało odbyć się już w poniedziałek, 13 lutego.

HIGH League
fot. mat. pras. HIGH League

"W związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy decyzję o przełożeniu pierwszej konferencji HIGH League 6. O nowej dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce" - czytamy w komunikacie federacji.

Pierwsza konferencja przed HIGH League 6 przełożona

Federacja podjęła decyzję o przełożeniu konferencji ze względu na śmierć Mateusza Murańskiego i fakt, że na kolejnej gali walczyć ma jego ojciec, Jacek. "Stary Muran" zgodnie z planem już 18 marca ma stoczyć bardzo głośny pojedynek z Marcinem Najmanem. W związku ze śmiercią syna może jednak zdecydować się na przełożenie lub odwołanie walki. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Oprócz walki Murański vs Najman na HIGH League 6 wystąpić mają tacy zawodnicy jak Marcin Dubiel czy Lexy Chaplin.

Redakcja poleca

Mateusz Murański nie żyje. Miał 29 lat

Informacja o śmierci Mateusza Murańskiego wstrząsnęła całym światem polskiego MMA. Potwierdziła ją w środę rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk. - O zgonie poinformował członek rodziny. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich - powiedziała serwisowi se.pl.

Dokładne przyczyny śmierci Murańskiego nie są jeszcze znane.

RadioZET.pl