,

HIGH League Grand Prix: Co to za turniej? Jakie są zasady?

24.05.2023 21:41

HIGH League Grand Prix to turniej, na który składać się będą trzy kolejne gale: HIGH League 7, HIGH League 8 i HIGH League 9. Jakie są zasady tych zawodów? Sprawdź wszystkie szczegółowe informacje na temat turnieju HIGH League Grand Prix!

HIGH League Grand Prix
fot. Twitter/HIGH League

Turniej HIGH League Grand Prix, który rozpocznie się 17 czerwca w TAURON Arenie Kraków, to zupełna nowość na polskim rynku freak fightów. W zawodach weźmie udział ośmiu zawodników, spośród których znamy już Marcina Najmana.

Wszystkie walki turnieju odbędą się na zasadach MMA w limicie czasowym trzy rundy po trzy minuty, bez limitu wagowego. Jak zapowiadają organizatorzy, wśród zawodników, którzy zmierzą się ze sobą w parach wyłonionych poprzez losowanie, znajdą się największe gwiazdy polskich freak-fightów.

HIGH League Grand Prix: Jakie są zasady?

Pierwszy etap, czyli ćwierćfinały, będzie miał miejsce właśnie 17 czerwca, na gali HIGH League 7. Półfinały odbędą się na HIGH League 8, natomiast wielki finał - na gali HIGH League 9. Już teraz ogłoszono, że poza czterema walkami ćwierćfinałowymi na gali HL 7 odbędą się również "superfighty", w których udział wezmą pozostałe gwiazdy federacji.

Pod twittem informujących kibiców HIGH League o utworzeniu turnieju pojawiło się sporo narzekań na fakt, że zawody odbędą się na przestrzeni aż trzech gal. Organizatorzy tłumaczą jednak taką decyzję względami zdrowotnymi zawodników. "To niestety nie jest możliwe ze względu na duże ryzyko kontuzji. Nawet trzy walki jednego wieczoru po 3x3 minuty (łącznie do 27 min) to duże wyzwanie dla sportowców z krwi i kości, a co dopiero dla freak-fighterów" - napisano w komentarzu do jednego z fanów.

W sekcji komentarzy organizatorzy dodali również, że w turnieju udział wezmą wyłącznie mężczyźni. Można się jedynie domyślać, że jest to podyktowane chęcią uniknięcia sytuacji, w której zawodnik trafia na zawodniczkę.

Zasady turnieju HIGH League Grand Prix

  • pary zostaną wyłonione przez losowanie,
  • w turnieju udział weźmie ośmiu zawodników,
  • walki odbędą się na zasadach MMA,
  • walki odbędą się w limicie czasowym trzy rundy po trzy minuty,
  • walki odbędą się bez limitu wagowego, w kategorii "open",
  • turniej składać się będzie z trzech gal: ćwierćfinały odbędą się na HL 7, półfinały na HL 8, zaś finał - na HL 9,
  • w turnieju udział wezmą wyłącznie mężczyźni.
loader

RadioZET.pl/HIGH League

Logo radiozet Dzieje się