Obserwuj w Google News

Mistrzyni świata będzie bić się z mężczyzną. Kolejny taki freak fight w Polsce

2 min. czytania
30.05.2023 21:35
Zareaguj Reakcja

Ewa Piątkowska, mistrzyni świata i Europy w boksie, stoczy walkę z... mężczyzną. Jej rywalem na gali Prime Show MMA 5 będzie Adrian "Puszbarber" Salwa. To kolejne tego wydarzenie w Polsce.

Ewa Piątkowska
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNew

Ula "ArmPowerGirl" Siekacz vs Piotr "Muaboy" Lisowski i Wiktoria "Domża" Domżalska vs Michał "Polski Ken" Przybyłowicz - takie zestawienia wywołały niemałe poruszenie 29 października 2021 roku. Na gali MMA-VIP 3, organizacji stworzonej przez Marcina Najmana, odbyły się najgłośniejsze jak do tej pory walki kobiet z mężczyznami. Wygrali panowie.

- Zgodziłam się na tę walkę [...]. Nikt mnie do tego nie zmusił. Na treningach mam sparingi z chłopakami i nikt nie ma problemów, normalnie się bijemy - tłumaczyła Radiu ZET Domżalska. Co więcej, okazuje się, że pomysł znajdzie wkrótce swoich naśladowców.

Redakcja poleca

Ewa Piątkowska vs Puszbarber na Prime Show MMA

Tym razem to inicjatywa Prime Show MMA. Wydarzenie odbędzie się 1 lipca 2023 w Hali Orbita we Wrocławiu. W jednej z głównych ról wystąpi Ewa Piątkowska, najbardziej utytułowana polska pięściarka w historii, która ma już za sobą debiut w formule mieszanych sztuk walki. Jej rywalem będzie Adrian "Puszbarber" Salwa.

"Wiele rywalek odmówiło walki Ewie, frustracja mistrzyni doprowadziła do tego, że postanowiła wyzywać do walki facetów. Jedyny, który odpowiedział, to Puszek" - wyjaśniono na profilu organizacji. "Będzie to starcie kontrastów, walka pomiędzy spooorym doświadczeniem i techniką a młodością i siłą. Jesteśmy pewni, że walka, jak i jej wynik zapadnie na zawsze w historii Polskich FREAK FIGHTÓW" - dodano.

Głos zabrała także Piątkowska, która stanęła w obronie hejtowanego za przyjęcie tej walki Puszka. "Naprawdę z siedem dziewczyn mi odmówiło. [...] Pamiętajcie: kobiet nie można bić, jak one tego nie chcą. Jak ja wyzywam Puszbarebera i chce z nim walczyć, to on, przyjmując ten pojedynek, okazuje mi szacunek. Dlatego proszę Was bardzo, nie hejtujcie mojego Puszka" - podkreśliła w nagraniu na Instastory.

RadioZET.pl