Obserwuj w Google News

Zaskakująca deklaracja Jana Błachowicza. Chciałby zawalczyć z legendą KSW

2 min. czytania
07.09.2023 17:59
Zareaguj Reakcja

Jan Błachowicz wywołał niemałe poruszenie w sieci swoim najnowszym wpisem. Były mistrz UFC przyznał, że chętnie wszedłby do ringu z... Mamedem Chalidowem. Taka walka byłaby jedną z największych w historii.

Błachowicz chce walki z Chalidowem
fot. Wielechowski S/AGENCJA SE/East NewsSean M. Haffey/Getty AFP/East News

Jan Błachowicz kontra Mamed Chalidow w ringu? Ta walka wcale nie jest niemożliwa, o czym poinformował na swoich mediach społecznościowych Cieszyński Książę. "Mamed chciałby się sprawdzić w boksie? Fajny pomysł. Chętnie bym wyszedł z Tobą do ringu, Mamed. Może udałoby się coś takiego zorganizować?" - napisał na portalu X Błachowicz, co wywołało niemałe poruszenie w Internecie.

Błachowicz wyzwał Chalidowa

Wszyscy dobrze wiedza, że obaj zawodnicy należą do czołówki w swojej kategorii. Przypomnijmy, że Błachowicz to były mistrz UFC w wadze półciężkiej. Z kolei Chalidow to legenda KSW, która może poszczycić się bilansem 37-8.

Błachowicz po raz ostatni wszedł do klatki UFC w lipcu tego roku. Niestety Cieszyński Książę przegrał z Alexem Pereirą po niejednogłośnej decyzji sędziów. Po walce podniosły się głosy, że decyzja była niesprawiedliwa, a oliwy do ognia dodał sam zainteresowany, który przyznał wprost, że poczuł się "oszukany" przez sędziów.

Chalidow w ostatnim czasie zanotował dwie wygrane z rzędu, po tym jak wcześniej został znokautowany przez Roberto Soldicia na gali KSW 65. Najpierw pokonał Mariusz Pudzianowskiego, a potem efektownie rozbił Scotta Askhama.

Czy takie zestawienie ma szanse faktycznie się odbyć? Ciężko powiedzieć. Na pewno jedną z przeszkód może być tutaj waga - Błachowicz bije się w kategorii półciężkiej, a Chalidow w średniej. Do tego obaj panowie nigdy nie mieli do czynienia z boksem. Nie ma co jednak ukrywać, że taka walka przyniosłaby spory medialny szum i byłaby jedną z największych w historii.

Nie przegap