Obserwuj w Google News

Właściciel UFC zapowiada nowe wydarzenie. Jest wielkim fanem takich walk

2 min. czytania
10.01.2023 12:58
Zareaguj Reakcja

Dana White, właściciel największej organizacji MMA na świecie - UFC, zaprezentował zwiastun nowej gali Power Slap. To nic innego jak bicie z otwartej dłoni po twarzy. Na jednej z podobnych gal w 2021 roku zginął Artur "Waluś" Walczak.

Dana White
fot. Amy Kaplan/Icon Sportswire/Associated Press/East News

Artur "Waluś" Walczak zmarł w listopadzie 2021 roku, dwa miesiące po gali PunchDown 5 i pojedynku "na liście" z Dawidem "Zalesiem" Zalewskim. Przyczyną zgonu była niewydolność wielonarządowa z powodu nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Podobne gale odbywają się na całym świecie i cieszą się dużą popularnością. Fanem tego typu walk jest właściciel największej organizacji MMA - UFC - Dana White, który postanowił stworzyć własny produkt w tym segmencie. Power Slap to nowy pomysł, który będzie miał co najmniej osiem odsłon.

Redakcja poleca

Power Slap - Dana White tworzy nową galę

- Ci faceci, którzy robią to od dłuższego czasu, mają w tym doświadczenie i technikę. Wiedzą, jak się bronić, przygotować na cios, uderzyć, by nie zrobić krzywdy rywalowi. Naprawdę jest w tym technika, czy w to wierzycie, czy nie - mówił Dana White na konferencji prasowej. Dodał, że to produkt stworzony do mediów społecznościowych, ale wierzy, że przebije się także w telewizji.

We wtorek właściciel UFC opublikował pierwszy zwiastun gali Power Slap, która swój debiut będzie miała 18 stycznia. Wideo można obejrzeć poniżej.

Dana White uderzył żonę

Internauci natychmiast przypomnieli White'owi sytuację z imprezy noworocznej, gdy mężczyzna uderzył w twarz swoją żonę Anne. Kpili, że to właśnie wtedy wpadł na pomysł, by utworzyć Power Slap.

RadioZET.pl/mmajunkie.usatoday.com