Obserwuj w Google News

Czwarta wygrana z rzędu! Kowalkiewicz podtrzymała świetną passę w UFC

1 min. czytania
08.10.2023 09:11
Zareaguj Reakcja

Karolina Kowalkiewicz jednogłośną decyzją sędziów pokonała Dianę Belbitę podczas gali UFC Vegas 80. To była czwarta z rzędu wygrana walka przez Polkę.

Karolina Kowalkiewicz
fot. Piotr Hukalo/East News

Karolina Kowalkiewicz przystępowała do starcia z Belbitą po zwycięstwach nad Felice Herrig, Silvaną Gomez Huarez i Vanessą Demopoulos. Pierwsza runda pojedynku UFC Vegas 80 była bardzo wyrównana. Panie walczyły przede wszystkim w stójce, podobnie zresztą było w rundzie drugą. Jedną z nielicznych akcji w parterze popisała się Belbita, która zdołała obalić Kowalkiewicz. Zwrotów akcji nie mieliśmy w trakcie decydującej rundy i o wyniku walki musieli zdecydować sędziowie. Ci byli jednomyślni i przyznali zwycięstwo Polce.

Kowalkiewicz pokonała Belbitę na UFC Vegas 80

Kowalkiewicz ma na koncie już cztery zwycięstwa z rzędu, podnosząc się w ten sposób po fatalnej serii, jaką zanotowała w latach 2018-2021, gdzie przegrała pięć kolejnych pojedynków. Wtedy musiała uznać wyższość takich rywalek jak Jessica Andrade, Michelle Waterson, Alexa Grasso, Yan Xiaonan i Jessica Penne. Łącznie w karierze stoczyła 23 walki - z nich 16 wygrała.

Nie przegap