Obserwuj w Google News

Pas czeka na Błachowicza! Polak przed szansą odzyskania tytułu w UFC

1 min. czytania
24.11.2022 10:04
Zareaguj Reakcja

Jan Błachowicz stanie przed szansą odzyskania mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej w najpotężniejszej organizacji MMA na świecie, UFC. To efekt kontuzji Jiriego Prochazki, który honorowo zwakował pas. Polak poznał już rywala i termin walki.

Jan Błachowicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz zmierzy się z Magomiedem Ankalajewem na gali UFC 282, która odbędzie się 10 grudnia w Las Vegas. 30-letni Rosjanin jest niepokonany od dziewięciu walk, a swoją jedyną porażkę w najpotężniejszej organizacji MMA na świecie poniósł w debiucie z Paulem Craigiem. W pojedynku był lepszy, ale dał się zaskoczyć w trzeciej rundzie.

Pierwotnie w tym terminie mieli walczyć broniący pasa Jiri Prochazka i Glover Teixeira, który tytułu mistrzowskiego pozbawił Błachowicza w październiku 2021 roku. Jednak Czech w trakcie treningów doznał poważnej kontuzji ramienia. Czeka go operacja i realnie do zawodowego sportu ma szansę wrócić za rok. Brazylijczyk odrzucił możliwość walki z Ankalajewem, a Czech honorowo zwakował pas.

Redakcja poleca

Kariera Błachowicza w UFC

39-letni obecnie Błachowicz (29-9) w Ultimate Fighting Championship występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 w Abu Zabi zdobył wakujący tytuł mistrza federacji UFC w wadze półciężkiej. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie.

6 marca 2021 roku na gali UFC w Las Vegas Polak obronił pas, wygrywając jednogłośnie na punkty z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą. Później doznał porażki z Teixeirą.

RadioZET.pl/PAP