Obserwuj w Google News

Błachowicz poznał kolejnego rywala w UFC. To będzie wielki rewanż!

2 min. czytania
14.11.2023 15:30
Zareaguj Reakcja

Jan Błachowicz wraca do klatki UFC. Były mistrz tej federacji zmierzy się w rewanżowym starciu z Aleksandarem Rakiciem. Walka odbędzie się 20 stycznia podczas gali UFC 297.

Jan Błachowicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz wciąż marzy o odzyskaniu mistrzowskiego pasa UFC. Krokiem w tym celu ma być powrót na zwycięską ścieżkę w starciu z Rakiciem. Polski zawodnik mierzył się z tym rywalem w maju 2022 roku. Wygrał wtedy przez TKO po tym, jak rywal doznał kontuzji kolana w trzeciej rundzie. Po tamtym starciu Błachowicz otrzymał szansę walki o mistrzowski pas UFC wagi półciężkiej. W niej zremisował jednak z Magomiedowem Ankalajewem i nie zdobył tytułu.

Dla byłego mistrza starcie z Rakiciem będzie już 41. pojedynkiem w karierze. Jego bilans to 29 zwycięstw, remis i 10 porażek. Błachowicz z mistrzowskiego pasa UFC cieszył się we wrześniu 2020 roku, gdy wygrał z Dominickiem Reyesem. Potem obronił go w potyczce z Israelem Adesanyą. Tytuł odebrał mu dopiero Brazylijczyk Glover Teixeira, a miało to miejsce w październiku 2021 roku w Abu Zabi.

Błachowicz - Rakic 2 DATA. Kiedy odbędzie się walka UFC 297?

"Nigdy nie przegrałem rewanżu. Do zobaczenia w Toronto" - przekazał krótki Błachowicz tuż po ogłoszeniu walki.

Do starcia Błachowicz - Rakic dojdzie na początku 2024 roku - 20 stycznia.

Źródło: Radio ZET/UFC

Nie przegap