Obserwuj w Google News

Będzie druga walka Pudzianowski kontra Najman? "Jestem gotowy"

2 min. czytania
06.06.2023 09:56
Zareaguj Reakcja

Marcin Najman zapowiada gotowość do ponownego zmierzenia się z Mariuszem Pudzianowskim. Obaj panowie poprzednio spotkali się w klatce w 2009 roku, a ich walka była prawdopodobnie najważniejszą w historii MMA w Polsce.

Pudzianowski kontra Najman
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / Twitter/Marcin Najman

"Po KSW na Narodowym pytacie, czy jestem gotowy na rewanż z Pudzianem. Odpowiadam rzeczowo, jestem!" - przekazał Marcin Najman w mediach społecznościowych.

Pudzianowski kontra Najman. Dojdzie do rewanżowej walki?

Temat ponownego starcia obu panów pojawił się tuż po porażce Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką. Dla legendarnego strongmana była to druga przegrana z rzędu - wcześniej musiał uznać wyższość Mameda Chalidowa. Najman ostatni pojedynek stoczył w marcu. Na gali HIGH League pokonał Pawła Jóźwiaka.

I choć "Ojciec chrzestny polskich freak fightów" jest gotowy do drugiego starcia z Pudzianowskim, na ten moment temat przewija się jedynie wśród kibiców. Trudno też przypuszczać, by walka ta odbyła się w federacji KSW. Nie można jednak wykluczyć, że na koniec kariery do freakowej federacji zawita "Pudzian". W Fame MMA walczyli już przecież tacy zawodnicy jak Norman Parke, Marcin Wrzosek czy Borys Mańkowski - wszyscy poprzednio związani z KSW.

Zobacz koniecznie: Najman buduje reprezentację Polski. "Santos? Biedaczek niedowidzi"

O ile o kolejnym pojedynku z udziałem Pudzianowskiego wiemy w tej chwili niewiele, tak Najman do klatki ma wrócić w lipcu. Początkowo 17 czerwca miał wziąć udział w turnieju Grand Prix na gali HIGH League. Federacja odwołała jednak wydarzenie ze względu na decyzję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na mocy której zawieszono ją w związku z powiązaniami właścicieli z Rosją, a konkretnie z Ramzanem Kadyrowem - przywódcą Czeczenów zaangażowanych w inwazję Kremla na Ukrainę.

RadioZET.pl