Obserwuj w Google News

Artur Szpilka przejdzie poważną operację. W tym roku już nie zawalczy

2 min. czytania
08.09.2023 13:05
Zareaguj Reakcja

Artur Szpilka przejdzie kolejną operację kręgosłupa. Zabieg będzie bardzo poważny, bowiem wykluczy go ze sportu na długi czas. Tym samym jego grudniowa walka na gali KSW została odwołana.

Artur Szpilka
fot. Twitter/Artur Szpilka

Szpilka nie ma ostatnio szczęścia. Były pięściarz, a obecnie zawodnik MMA, musi zmagać się z wieloma problemami zdrowotnymi. Właśnie przez uraz odwołana została jego walka z Arkadiuszem Wrzoskiem na KSW. Teraz "Szpila" miał walczyć w grudniu. Choć tego nie potwierdził, najprawdopodobniej miała to być druga próba zestawienia go właśnie z Wrzoskiem. Do walki jednak nie dojdzie.

Artur Szpilka przejdzie operację kręgosłupa. Nie zawalczy na KSW

- Miałem wrócić do klatki w okolicach grudnia. Poinformowałem już przeciwnika i federację KSW, więc mogę Wam powiedzieć, że we wtorek przejdę operację kręgosłupa. Sport to zdrowie, niestety utracone. Próbowałem się ratować. Zamrozili mi nerw w klinice w Szczecinie. Była super poprawa. Nie czułem bólu, ale niestety poszedłem na treningi i rozwaliłem to dalej. Czeka mnie operacja wycięcia tej przepukliny pod mikroskopem. Co mogę powiedzieć? Mam już dość. To będzie moja dwunasta czy trzynasta operacja pod pełnym znieczuleniem, ale to moja jedyna szansa, by wrócić do pełni sprawności - powiedział Szpilka.

Szpilka ostatni raz walczył w czerwcu na gali XTB KSW 83: Colosseum 2. Wtedy na PGE Narodowym w Warszawie pokonał Mariusza Pudzianowskiego przez TKO w drugiej rundzie. Łącznie stoczył w MMA trzy pojedynki w karierze i wszystkie wygrał. Oprócz z Pudzianem zwyciężył też w pojedynkach z Denisem Załęckim i Serhijem Radczenką.

Nie przegap