Obserwuj w Google News

Artur Szpilka potwierdził. Będzie walka z Mariuszem Pudzianowskim

2 min. czytania
17.01.2023 10:14
Zareaguj Reakcja

Artur Szpilka zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim na gali XTB KSW. Znany pięściarz potwierdził pojedynek w programie "Klatka po klatce" w Wirtualnej Polsce Sportowe Fakty. - Walka ma odbyć się w maju lub czerwcu - powinformował "Szpila".

Artur Szpilka vs Mariusz Pudzianowski
fot. Piotr Molecki/East News / ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Walka Szpilka vs Pudzianowski była przedmiotem medialnych spekulacji od wielu miesięcy. W 2023 roku pojedynek wreszcie dojdzie do skutku. - Nie chciałbym za dużo rozwodzić się na temat samej walki, ale tak, potwierdzam. Mariusz będzie dla mnie wielkim wyzwaniem sportowym - powiedział "Szpila" w programie "Klatka po klatce" w Wirtualnej Polsce Sportowe Fakty. Kiedy odbędzie się walka?
- Wyjeżdżam na wakacje, wracam pod koniec lutego. Potrzebuję około trzech miesięcy na przygotowania, bo chcę się przygotować najlepiej jak potrafię. I jazda - podkreślił Szpilka, potwierdzając tym samym, że do walki dojdzie najprawdopodobniej w maju lub czerwcu. Wiele zależeć będzie też od tego, czy obaj zawodnicy podejdą do walki w pełni sił. - Dla mnie najważniejsze będzie zdrowie. Nie wyjdę do walki tylko po to, by wyjść, Jeśli coś będzie nie tak, no to do walki w tym terminie nie dojdzie - zaznaczył Szpilka.

Zobacz koniecznie: Na plecach i pośladkach. Szpilka pochwalił się nowym tatuażem

Szpilka vs Pudzian na KSW. Kiedy odbędzie się walka?

Dla Artura Szpilki będzie to dopiero trzecia walka w MMA. W dwóch poprzednich starciach odniósł dwa zwycięstwa. Najpierw pokonał Sierhieja Radczenkę, a potem poradził sobie z Denisem Załęckim. Jego trzecim rywalem miał być Arkadiusz Wrzosek. Walka została jednak odwołana z powodu kontuzji "Szpili".

Gorzej swoją ostatnią walkę wspomina "Pudzian", który dość szybko i łatwo przegrał w starciu z inną legendą MMA w Polsce - Mamedem Chalidowem. Wcześniej notował jednak bardzo dobrą serię pięciu wygranych z rzędu, gdzie pokonywał takich zawodników jak Łukasz Jurkowski czy Michał Materla.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska Sportowe Fakty