Artur Szpilka wylądował w szpitalu. Co z walką wieczoru na KSW 78?

17.11.2022 10:04

Jak poinformował oficjalnym profil KSW w mediach społecznościowych, Artur Szpilka doznał kontuzji kręgosłupa. - Bardzo boli, nawet jak leżę - mówił były pięściarz w specjalnym wideo opublikowanym na Instagramie. Federacja wydała już oświadczenie dotyczące jego walki z Arkadiuszem Wrzoskiem.

Artur Szpilka
fot. Instagram screen/KSW

Artur Szpilka miał zmierzyć w walce wieczoru z Arkadiuszem Wrzoskiem podczas pierwszej gali KSW w nowym roku. Jak się teraz okazuje, w Szczecinie do walki nie dojdzie, przez uraz kręgosłupa byłego pięściarza.

- Jestem w szpitalu, będę miał operację i niestety moja walka z Arkiem Wrzoskiem się nie odbędzie, ponieważ nabawiłem się kontuzji pleców. Myślałem, że pomoże blokada na plecy, wziąłem blokadę na plecy dwa tygodnie temu, jednak nie wyszło. Przy treningach zapaśniczych, sparingach bardzo boli nawet jak leżę. Razem z doktorem podjęliśmy decyzję, że muszę być operowany - mówił "Szpila" w specjalnym filmiku opublikowanym na Instagramie.

Szpilka nie wystąpi na XTB KSW 78

"Informacja na temat tego, czy Arkadiusz Wrzosek pozostanie w karcie walk gali XTB KSW 78, czy jego występ zostanie przeniesiony na kolejne wydarzenie, zostanie podana wkrótce" - czytamy pod postem organizacji.

Mimo kontuzji Szpilki karta walka XTB KSW 78 zapowiada się bardzo dobrze. Do klatki w Szczecinie powróci legendarny Michał Materla. Fani zobaczą również w akcji Tomasza Romanowskiego oraz Radosława Paczuskiego, który w MMA jest niepokonany.

loader

RadioZET.pl/KSW